REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Sondaż CBS: w Michigan Biden 52 proc., Trump 46 proc.

Sondaż CBS: w Michigan Biden 52 proc., Trump 46 proc.

-

Kandydat Demokratów na prezydenta USA Joe Biden może liczyć w Michigan na 52 proc. głosów, a ubiegający się o drugą kadencję Donald Trump na 46 proc. – wynika z sondażu amerykańskiej stacji CBS News.

Michigan uznawane jest w tym roku za jeden z kluczowych wyborczych stanów. Przed czterema laty zwyciężył tu Trump, podobnie jak m.in. w Wisconsin, Ohio i Pensylwanii.

Z sondażu CBS News wynika, że Biden prowadzi z urzędującym prezydentem także w Nevadzie (również 52 do 46 proc.). W Iowa jest natomiast remis 49 do 49 proc.

Steve Kornacki, analityk ze stacji MSNBC, zauważa, że zaufanie dla prezydenta Trumpa wynosi 44,7 proc. i jest wyższe o ponad trzy punkty procentowe od średniej jego poparcia w ogólnokrajowych sondażach. “Jest wiele teorii związanych z tym dlaczego tak jest. Z punktu widzenia kampanii Trumpa to jeden z powodów dla którego uważają, że wciąż mają szanse” – tłumaczy.

W 2016 doku przedwyborcze sondaże w niektórych kluczowych wyborczo stanach nie doszacowały Trumpa. Kornacki twierdzi, że gdyby w tym roku pomyliły się tak samo jak przed czterema laty, to Republikanin utrzymałby Karolinę Północną, Ohio oraz Iowę. Straciłby natomiast Arizonę, Florydę, Pensylwanię, Michigan oraz minimalnie Wisconsin. Kandydatowi Demokratów wystarczyłoby to do wygranej w całych wyborach.

Z Waszyngtonu Mateusz Obremski (PAP)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks