REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaŚledztwo ws. ingerencji Rosji w kampanię prezydencką rozszerzone

Śledztwo ws. ingerencji Rosji w kampanię prezydencką rozszerzone

-

fot.Matthias Balk/EPA
fot.Matthias Balk/EPA

Liderzy senackiej komisji wywiadu ogłosili na konferencji prasowej, że prowadzone przez nich śledztwo w sprawie ingerencji Rosji w kampanię prezydencką w USA i w życie publiczne zostało rozszerzone. Zapewnili także o swojej neutralności.

REKLAMA

Senatorowie poinformowali, że przygotowują terminarz przesłuchań oraz zapoznają się z tysiącami materiałów wrażliwych. Jeśli będzie to konieczne, są również przygotowani na wysłanie wezwań do stawienia się przed komisją w celu złożenia zeznań.

Przewodniczący komisji, republikański senator Richard Burr powiedział, że „zakres śledztwa zależy od tego, na co wskazywać będą dowody”.

Pierwsze otwarte dla publiczności przesłuchanie przed komisją zaplanowano na czwartek; spodziewana jest obecność ekspertów ds. polityki międzynarodowej.

Wysłano już 20 próśb o stawienie się przed komisją, pięć przesłuchań jest już zaplanowanych. Burr potwierdził też, że zięć prezydenta Donalda Trumpa, Jared Kushner, który jest także prezydenckim doradcą, będzie zeznawał przed komisją.

Burr został zapytany, czy potrafi zadeklarować swoją bezstronność, biorąc po uwagę fakt, że w trakcie kampanii prezydenckiej był doradcą Trumpa. Senator zapewnił o swojej bezstronności oraz dodał, iż fakt głosowania na Trumpa nie będzie miał wpływu na prowadzone śledztwo.

Podczas gdy prezydent Trump oraz jego współpracownicy są nieustannie pod lupą ze względu na ich domniemane kontakty z Rosją, Biały Dom pozostaje przekonany, że administracja Baracka Obamy w sposób nielegalny obserwowała Trumpa i bliskie mu osoby przed zaprzysiężeniem go na prezydenta.

Z Waszyngtonu Joanna Korycińska (PAP)

7 KOMENTARZE

 1. Barak Obama rozbroił Amerykę i panowie Senatorowie powinni to zbadać. Ponad połowa samolotów bojowych nie jest zdolna do latania. Ameryka nie jest zabezpieczona przed atakami hakerów. Wszyscy włamują sie gdzie chcą i kiedy chcą. Niechlujność cybernetyczna Clintonów i ich doradców była powodem, że hakerzy mieli ułatwiony dostęp do ich korespondencji. Teraz antyamerykańsie elity próbują w mówić Amerykanom, że ewentualne rozmowy ludzi ze sztabu Trumpa z Rosjanami miały wpływ na wynik wyborów w takich stanach WI, MI, PA, OH i innych. Oczywiście żaden demokrata nigdy nie rozmawiał z Rosjanami w czasie kampanii wyborczej. Tylko debile mogą przyjąć taki punkt rozumowania. Mimo, że nad ogłupieniem Amerykanów pracuje Hollywood, i większość amerykańskich szkół (z wyższymi włacznie), to jednak myślących ludzi jest jeszcze sporo i nie przyjmą tych poglądów.

 2. “Ponad połowa samolotów bojowych nie jest zdolna do latania.”
  Podaj źródło.
  Licząc z tymi, które stoją zaparkowane na pustyni w Tucson możesz powiedzieć, że tylko 20% nadaje się do latania… 😉
  *
  “Teraz antyamerykańsie elity próbują w mówić Amerykanom, że ewentualne rozmowy ludzi ze sztabu Trumpa z Rosjanami miały wpływ na wynik wyborów”
  Bezczelnie kłamiesz. Nikt takich bzdur nikomu nie wpiera. Rosyjscy hakerzy opublikowali WYBIÓRCZO materiały wykradzione WYŁĄCZNIE ZE SZTABU DEMOKRATÓW i w ten sposób próbowali zniechęcać amerykańskich wyborców WYŁĄCZNIE DO ICH KANDYDATKI.
  Jakimś cudem nie było przecieków ze sztabu Trumpa. Mam uwierzyć że rudy orangutan łasy na każdą forsę, hazard czy budowlanka, kilka bankructw bez różnicy jaki rodzaj biznesowego kantu – był i jest czysty w polityce?
  Wolne żarty!

 3. Oj diwron norwid to ty nie jesteś. Twoja słonność do zamykania oczu na to, czego widzieć i słyszeć nie chcesz jest żałosna. Nie przemawia do ciebie fakt, że USA wydają na zbrojenia więcej niż wszystkie zachodnie państwa plus Rosja i Chiny. Korzystają z tego tylko amerykańscy producenci broni. Ponieważ wojsko tego nie potrzebuje, to będziemy broń sprzedawać za granicę i tym samym przyczyniać się do różnych wewnętrznych wojenek, głównie w Afryce i na Bliskim Wschodzie. Dla prezydenta i ciebie ważne jest tylko to, że biznes się kręci, a ludzie mają zatrudnienie.Nie ma znaczenia, że bezpośrednio przyczyniami się do śmierci tysięcy ludzi, prawda? Obama słusznie chciał ograniczyć to szaleństwo.
  Zdumiewa też, że nie dostrzegasz potrzeby zbadania powiązań ludzi z naszego rządu z Rosją. Czyżby tak samo jak Trumpowi odpowiadały ci metody zarządzania Putina ?

 4. To jeszcze do wiadomości diwrona. Senacki Komitetu Wywiadu został powiadomiony przez FBI o działalności ponad tysiąca ruskich trolli, którzy rozpowszechniali fałszywe informacje o Hillary Clinton. Tylko debile nie dostrzegają, że ktoś usiłuje ich ogłupić.

  • Ezy,
   Nie wiem czy nie chcesz, czy nie potrafisz zauwazyc, ze piszesz do sukienkowego…
   Ten pasozyt (czytaj Diwron) i tak tobie nie odpisze na fakty. Sukienkowy diwron, kiedys podpisywal sie roman. Najwyrazniej celem sukienkowego jest tylko i wylacznie oglupic publike – bo z tego zyje.
   Zycze powodzenia.

REKLAMA

2119033546 views

REKLAMA

2119033643 views

REKLAMA

REKLAMA

2120829998 views

REKLAMA

2119033715 views

REKLAMA

2119033775 views

REKLAMA

2119033826 views