REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaŚledztwo FBI ws. domniemanych prób dyskredytacji prokuratora Muellera

Śledztwo FBI ws. domniemanych prób dyskredytacji prokuratora Muellera

-

FBI wszczęło śledztwo, które ma zbadać domniemane próby zdyskredytowania specjalnego prokuratora Roberta Muellera, który prowadzi dochodzenie w sprawie ingerencji Kremla w amerykańskie wybory prezydenckie – ogłosił we wtorek rzecznik prokuratora Peter Carr.

Chodzi o podejrzenia, jakoby pewne osoby płaciły kobietom za wysuwanie pod adresem Muellera oskarżeń o rzekome napaści seksualne.

REKLAMA

„Gdy dowiedzieliśmy się w ubiegłym tygodniu, że pewnym kobietom proponowano pieniądze, by niezgodnie z prawdą oskarżały specjalnego prokuratora, niezwłocznie zwróciliśmy się do FBI z prośbą o wszczęcie śledztwa” – powiedział Carr w rozmowie z AFP.

Waszyngtoński dziennik „The Hill” poinformował, że z redakcją tej gazety oraz innych amerykańskich mediów anonimowo kontaktowała się kobieta, która utrzymywała, że w latach 70. XX wieku pracowała z Muellerem. W mailu pisała dziennikarzom, że pewien mężczyzna zaproponował jej 20 tys. dolarów za oskarżenie prokuratora o molestowanie i napaść seksualną. Kobieta, nie ujawniając swojej tożsamości, utrzymywała, że mężczyzną tym jest lobbysta i prezenter prawicowej rozgłośni radiowej Radio America Jack Burkman.

Agencja AFP przypomina, że 20 października Burkman na Facebooku poinformował, że zna szokujące fakty na temat prokuratora Muellera. Oskarżył go o alkoholizm i zapewnił, że dysponuje zeznaniami siedmiu kobiet, które Mueller miał napastować w ciągu ostatnich 40 lat.

Od maja 2017 roku specjalny prokurator Mueller, były dyrektor FBI, prowadzi dochodzenie, którego głównym celem jest wyjaśnienie wszystkich podejrzeń związanych z ingerencją Kremla w amerykańskie wybory prezydenckie 2016 roku i z kontaktami otoczenia obecnego prezydenta USA Donalda Trumpa z przedstawicielami władz Rosji.

Do tej pory śledztwo zaowocowało trzema wyrokami skazującymi, m.in. wobec Paula Manaforta, dawnego szefa kampanii wyborczej Trumpa. Mueller wraz ze współpracownikami bada również, czy Trump już jako prezydent próbował utrudniać prowadzenie śledztwa w sprawie rosyjskiej ingerencji w wybory. Sam szef państwa wielokrotnie nazywał to dochodzenie „polowaniem na czarownice”. (PAP)

Na zdjęciu: Robert Mueller
fot.MICHAEL REYNOLDS/EPA/REX/Shutterstock

1 KOMENTARZ

  1. Jezeli to jest prawda to Trump maczal w tym paluchy. Burkman zrobil to dla kasy a Wohl potrzebuje ulaskawienia od Trumpa za jego wczesniejsze przewinienia. No chyba ze zrobili to z czystej milosci do swojego idola i tym sposobem wpakowali sie do federalnego wiezienia.

REKLAMA

2107702825 views

REKLAMA

REKLAMA

2107703056 views

REKLAMA

2109499447 views

REKLAMA

2107703197 views

REKLAMA

2107703296 views

REKLAMA

2107703404 views