REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Sharon Stone odebrała w Warszawie Nagrodę Pokoju

Sharon Stone odebrała w Warszawie Nagrodę Pokoju

-

Sharon Stone, amerykańska aktorka, producentka i działaczka dobroczynna odebrała w środę w Warszawie Nagrodę Pokoju, która została jej wręczona na zakończenie XIII Światowego Szczytu Laureatów Pokojowej Nagrody Nobla.

Sharon Stone w Warszawie. fot. PAPJacek Turczyk
Sharon Stone w Warszawie. fot. PAPJacek Turczyk

Stone została nagrodzona za “solidarne działanie na rzecz ludzi walczących z tragedią HIV i AIDS oraz za niesienie im nadziei”.

Ceremonia odbyła się w Teatrze Wielkim. Nagrodę Sharon Stone wręczyli: Dalajlama XIV, Lech Wałęsa, Betty Williams oraz Shirin Ebadi.

Stone, jedna z najpopularniejszych aktorek filmowych na świecie, poza pracą filmową od niemal 20 lat prowadzi także działalność dobroczynną.

Od 1995 r. aktorka jest jedną z głównych rzeczniczek American Foundation for AIDS Research, międzynarodowej organizacji, wspierającej badania nad AIDS i wirusem HIV. Stone wspiera także Ruch Obrony Praw Człowieka, walczy o prawa mniejszości homoseksualnej, a także zbiera fundusze dla regionów dotkniętych kataklizmami. Aktorka bierze także udział w aukcjach charytatywnych i działa na rzecz badań nad rakiem piersi.

Za działalność dobroczynną i edukacyjną otrzymała liczne nagrody i wyróżniania, m.in. w 1999 r. nagrodę “Robin of Hope”, przyznaną przez AIDS Awareness Committee of Academy of Television Arts & Sciences. Rok później Human Rights Campaign nagrodziła ją “Humanitarian Award”.

(PAP)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks