REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Setki ludzi pokojowo protestowały po zastrzeleniu nastolatka (ZOBACZ ZDJĘCIA)

Setki ludzi pokojowo protestowały po zastrzeleniu nastolatka (ZOBACZ ZDJĘCIA)

-

Setki ludzi wzięły udział w czwartkowym pokojowym proteście w Ferguson, na przedmieściach St. Louis (w środkowej części USA), gdzie przed kilkoma dniami policjant zastrzelił czarnoskórego nastolatka.

Po czterech dniach zamieszek odpowiedzialność za bezpieczeństwo w mieście przejęła policja stanowa, zastępując służby lokalne, które do tłumienia rozruchów zmobilizowały cały swój arsenał.

REKLAMA

Sprzęt wojskowy, broń i wozy pancerne w ramach rozpoczętego w latach 90. programu policji przekazała armia.

Prokurator generalny Eric Holder oświadczył, że korzystanie z tego rodzaju wyposażenia do tłumienia rozruchów po zabójstwie chłopaka stanowi “sprzeczny sygnał”. Dlatego też oddał sprawę policji stanowej.

W czwartek policjanci maszerowali już wraz demonstrantami. Stróże prawa wymieniali uściski dłoni z uczestnikami protestu.

Na czele marszu stanął kapitan Ronald Johnson z miejscowej policji drogowej. “Wszyscy chcemy sprawiedliwości. Chcemy odpowiedzi” – mówił.

W innych miastach Stanów Zjednoczonych zorganizowano czuwania, upamiętniające śmierć młodego Michaela Browna. Ludzie zbierali się m.in. w Waszyngtonie, Nowym Jorku, Bostonie, Detroit i Chicago.

18-letni Brown został zastrzelony przez policjanta w sobotę. Nie wiadomo, dlaczego padły strzały; trwa śledztwo w tej sprawie.

Po zdarzeniu w Ferguson wybuchły zamieszki. Władze zatrzymały kilkanaście osób. (PAP)

Zdjęcia: European Pressphoto Agency

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks