REKLAMA

2115441043 views

REKLAMA

2115441042 views
0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaSerial "Zasada przyjemności" nagrodzony na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym WorldFest Houston

Serial “Zasada przyjemności” nagrodzony na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym WorldFest Houston

-

“Zasada przyjemności” w reż. Dariusza Jabłońskiego otrzymała Platinium REMI Award w kategorii tv mini-series podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego WorldFest w Houston – poinformowało w poniedziałek Biuro Polskich Nagród Filmowych.

Jak przypomniano w komunikacie, nagroda na festiwalu WorldFest w Houston to “kolejny międzynarodowy sukces pierwszej w historii koprodukcji serialowej krajów Europy Wschodniej”. “Zakupiony przez niemiecko-francuską stację ARTE i prezentowany na rynku międzynarodowym przez światowego potentata dystrybucyjnego Beta Film, serial niebawem pojawi się również we włoskiej telewizji RAI” – czytamy.

REKLAMA

Premiera serialu odbyła się w czerwcu ub.r. na antenie Canal+. Jak powiedział wówczas PAP reżyser Dariusz Jabłoński, “Zasada przyjemności” to “mozaikowa opowieść, w której oprócz psychologii i piękna odnajdziemy bardzo mocne sceny akcji, niespotykane dotąd w polskim, czeskim i ukraińskim kinie”. “Dziesięciogodzinny film został zrealizowany z imponującym nakładem sił, środków, międzynarodową obsadą i operatorami. Jego akcja rozgrywa się w trzech bardzo różnych miastach. Dzięki zdjęciom trzech operatorów patrzymy na Warszawę, Odessę i Pragę w sposób zaskakujący nawet dla ich rodowitych mieszkańców. Jednak +Zasada przyjemności+ to nie tylko piękne zdjęcia i sceny akcji. To także bardzo poważnie potraktowany temat pozycji kobiet w męskim świecie. Ten kontekst socjologiczny był dla nas bardzo ważny. Wiąże się też z główną bohaterką Marią, graną rewelacyjnie przez Małgorzatę Buczkowską, która zacięcie toruje sobie drogę w zdominowanym przez mężczyzn świecie” – zwrócił uwagę.

Akcja serialu rozpoczyna się na plaży w Odessie. Do brzegu morza dopływa dryfująca samotnie łódka, w której przerażeni pływacy odkrywają nagie, okaleczone zwłoki kobiety. Tego samego dnia w Warszawie w bagażniku opuszczonego samochodu policjanci znajdują fragment ludzkiej ręki. Makabrycznego odkrycia dokonują także aktorzy praskiego teatru w trakcie spektaklu. Troje niezależnych od siebie śledczych z Polski, Ukrainy i Czech – Maria (Małgorzata Buczkowska), Viktor (Karel Roden) i Serhij (Sergey Strelnikov) – rozpoczyna śledztwo. Szybko zdają sobie sprawę, że tylko współpracując będą mogli rozwikłać zagadkę brutalnych zbrodni.

Za scenariusz odpowiada Maciej Maciejewski, za muzykę – Michał Lorenc, a za zdjęcia – operatorzy z trzech krajów: Martin Ziaran, Andrey Lisietskiy i Paweł Dyllus. Pomysłodawcą i producentem wiodącym serialu jest Apple Film Production.

W pozostałych rolach oglądamy tu m.in. Roberta Gonerę, Dawida Czupryńskiego, Urszulę Grabowską, Magdalenę Boczarską, Dorotę Segdę, Piotra Gąsowskiego, Mirosława Haniszewskiego oraz Piotra Machalicę.

W programie 53. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego WorldFest Houston znalazło się ponad 4,5 tys. produkcji z całego świata. (PAP)

REKLAMA

2116673665 views

REKLAMA

REKLAMA

2116673864 views

REKLAMA

REKLAMA

2118470233 views

REKLAMA

2116673971 views

REKLAMA

2116674056 views

REKLAMA

2116674144 views