REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaSenator: rosyjscy hakerzy uzyskali dostęp do kont mailowych resortu finansów

Senator: rosyjscy hakerzy uzyskali dostęp do kont mailowych resortu finansów

-


Rosyjscy hakerzy dokonali włamań na dziesiątki kont mailowych najwyższych urzędników Departamentu Skarbu USA i wykradli klucze szyfrowania – poinformował w poniedziałek demokratyczny senator Ron Wyden.

Wyden podsumował w ten sposób wnioski z wysłuchania przed senacką komisją finansów w sprawie wykrytego w ubiegłym tygodniu ataku hakerskiego na amerykańskie instytucje i firmy. Przedstawiciele Departamentu Skarbu i  Urzędu Podatkowego (IRS) mieli powiedzieć senatorom, że brak jest dowodów na to, że hakerzy uzyskali dostęp do baz danych amerykańskich podatników, ale włamali się na konta pocztowe najwyższych oficjeli ministerstwa skarbu oraz wykradli klucze szyfrowania.

REKLAMA

“Departament Skarbu nadal nie wie o wszystkich działaniach hakerów ani o tym, jakie konkretnie informacje zostały skradzione” – oświadczył Wyden. Jak dodał, do włamania miało dojść w lipcu, choć atak został wykryty dopiero w ubiegłym tygodniu.

Departament Skarbu był jedną z pierwszych rządowych instytucji, w których wykryto włamanie. Dziś wiadomo, że za pomocą szeroko stosowanego oprogramowania Solarwind Orion hakerzy uzyskali zdalny dostęp do komputerów i systemów dziesiątek rządowych instytucji, choć rozmiar ingerencji i wyrządzone szkody nadal nie są dokładnie znane.

Według amerykańskich służb oraz ekspertów atak to dzieło rosyjskich hakerów, choć prezydent Donald Trump publicznie wyraził wątpliwości co do tej oceny, sugerując, że winne mogły być Chiny. (PAP)

REKLAMA

2119199122 views

REKLAMA

2119199216 views

REKLAMA

REKLAMA

2120995570 views

REKLAMA

2119199285 views

REKLAMA

2119199341 views

REKLAMA

2119199384 views