REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaSenator McConnell broni administracji Obamy

Senator McConnell broni administracji Obamy

-

AP pokrzyżowała plany CIA

Lider senackiej mniejszości, republikanin z Kentucky Mitch McConnell, broni administrację Obamy w związku z potajemnym nagrywaniem rozmów telefonicznych dziennikarzy Associated Press. Ma to duże znaczenie, ponieważ na początku pierwszej kadencji obecnego prezydenta McConnell publicznie oświadczył, że jego głównym zadaniem będzie niedopuszczenie do jego ponownego zwycięstwa.

Mitch McConnell, senator ze stanu Kentucky fot. mcconnell.senate.gov
Mitch McConnell, senator ze stanu Kentucky fot. mcconnell.senate.gov

REKLAMA

Senator jest zdania, że ujawnienie przez agencję prasową AP tajnych informacji upoważnia Departament Sprawiedliwości do zainteresowania się skąd te informacje pochodzą.

Łagodne podejście McConnella do „skandalu” nie jest wynikiem nagłego przypływu sympatii do Obamy i prokuratora generalnego USA Erica Holdera, lecz znajomością prawa zatwierdzonego po terrorystycznym ataku na USA w 2001 roku. Ustanowiony wówczas Patriot Act zezwala na sprawdzanie poczty elektronicznej i podsłuchy telefoniczne.

Występując w niedzielnym programie NBC „Meet the Press”, McConnell nie nawiązał do tego prawa, lecz powiedział, że zagrażające bezpieczeństwu przecieki do prasy powinny być tępione, „ponieważ mogą przyczynić się do śmierci amerykańskich agentów za granicą”.

W maju 2012 roku Associated Press informowała o pokrzyżowaniu przez CIA próby zamachu na pokładzie samolotu lecącego do Stanów Zjednoczonych z Jemenu. Później okazało się, że rzekomym zamachowcem był amerykański szpieg, uczestniczący w akcji CIA. Oczywiście nikt nie przygotowywał zamachu. Chodziło wyłącznie o wyłonienie chętnych do podjęcia się takiego zadania. Świadczy to, że w rzeczywistości AP pokrzyżowała plany CIA. Po doniesieniach agencji AP CIA musiała przerwać swoją operację.

Zapytany przez gospodarza programu „Meet The Press”, czy w związku z podsłuchiwaniem dziennikarzy należy podjąć śledztwo przeciwko Departamentowi Sprawiedliwości, McConnell odpowiedział: „Popieram śledztwo w sprawie przecieków do prasy, które zagrażają bezpieczeństwu Amerykanów”.

Prasa cieszy się przywilejem utrzymywania w sekrecie swych źródeł informacji, lecz nie w sprawach dotyczących bezpieczeństwa narodowego. I właśnie dlatego dziwi przepraszający ton prezydenta Obamy i prokuratora Holdera wobec Associated Press. Obaj powinni się udać na szkolenie do Dicka Cheney´a, który na pytania dotyczące bezpodstawnej inwazji na Irak po- trafił odpowiedzieć: „So what?” (Co z tego?)

(eg)

REKLAMA

2107711967 views

REKLAMA

REKLAMA

2107712199 views

REKLAMA

2109508590 views

REKLAMA

2107712340 views

REKLAMA

2107712439 views

REKLAMA

2107712547 views