REKLAMA

2132309533 views

REKLAMA

2132309532 views
0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaSenator Durbin o masowych strzelaninach: „Dość myśli i modlitw – teraz coś...

Senator Durbin o masowych strzelaninach: „Dość myśli i modlitw – teraz coś zróbmy”

-

W ubiegłym tygodniu w Senacie Stanów Zjednoczonych rozpoczęła debata na temat zwiększania kontroli nad dostępem do broni palnej. Debatę zainicjował senator Dick Durbin, przewodniczący Senackiej Komisji Sądownictwa. „Stoimy w obliczu pandemii koronawirusa. W Ameryce mamy również pandemię – nazywaną bronią palną” – powiedział senator.

Przewodniczący Senackiej Komisji Sądownictwa, Dick Durbin (D-IL) omówił wcześniejsze przesłuchanie dotyczące konstytucyjnych, ale i zdroworozsądkowych kroków mających na celu zmniejszenie przemocy z użyciem broni palnej w Ameryce. Przesłuchanie Senackiej Komisji Sądownictwa odbyło się w następstwie dwóch masowych strzelanin, które miały miejsce w odstępie tygodnia w Atlancie (Georgia) i w Boulder (Kolorado), w których zginęło ogółem 18 osób, w tym – jeden policjant. Podczas swojego przemówienia Durbin zauważył, że przemoc z użyciem broni jest epidemią w Stanach Zjednoczonych i wymaga pilnych działań ze strony Kongresu, takich jak uchwalenie powszechnych przepisów dotyczących sprawdzania przeszłości nabywców broni, co popiera około 90 procent Amerykanów.

REKLAMA

„Musimy przedstawić projekty ustaw, które zmniejszą przemoc z użyciem broni palnej w Ameryce i zatrzymają taką broń z dala od rąk ludzi, którzy nie powinni jej mieć. Skazani przestępcy i ludzie niestabilni psychicznie nie powinni posiadać broni, kupować jej i zabijać niewinnych ludzi, którzy zatrzymują się w supermarkecie, by zrobić zakupy” – powiedział Durbin.

Durbin potępił również słowa senatora Teda Cruza (R-TX), który scharakteryzował przesłuchanie Senackiej Komisji Sądownictwa jako „śmieszny teatr”.

„Nie było nic śmiesznego w przesłuchaniu, które przeprowadziliśmy. To była sprawa życia i śmierci (…). Każdego roku czterdzieści tysięcy Amerykanów traci życie w wyniku przemocy z użyciem broni palnej (…). I kiedy zajmujemy się przemocą z użyciem broni i środkami, które powinny być podjęte w celu jej ograniczenia, to nie jest śmieszne, to jest poważna sprawa” – powiedział Durbin.

W czasie przesłuchania Durbin przedstawił najnowsze statystyki: 29 masowych strzelanin w USA w ostatnich tygodniach, w weekend w Chicago postrzelonych 20 osób, z czego cztery zmarły. W jednym z incydentów na początku tego miesiąca w Park Manor w dzielnicy South Side zginęły dwie osoby, a 15 zostało rannych.

Prezydent Joe Biden zaapelował do Kongresu o przywrócenie zakazu posiadania broni szturmowej i magazynków o dużej pojemności.

Dzień po strzelaninie wzywając Kongres do działania Dick Durbin powiedział: „Dość myśli i modlitw – teraz coś zróbmy”.

Katarzyna Korza
k.korza@zwiazkowy.com

1 KOMENTARZ

  1. Przedstawiciele IL w kongresie USA to obraz nędzy i rozpaczy i dotyczy to demokratów i nielicznych republikanów. W Chicago każdy tydzień ginie w strzelaninach kilkanaście a często kilkadziesiąt osób. Często ofiarami są dzieci. Co Durbin zrobił aby zmniejszyć albo całkowicie zlikwidować te strzelaniny? Nie jest tym zainteresowany, bo strzelają Czarni Amerykanie do innych Czarnych Amerykanów. Kongres i prezydent też nie są tym zainteresowani, bo takie miasta jak Chicago są rządzone od lat przez demokratów i ofiary śmiertelne w tych miastach mają dla polityków demokratycznych mniejszą wartość. Może takie problemy ulegną samorozwiązaniu. Dla mnie to czysty rasizm. Jak większość demokratów jest tylko zainteresowany, aby ograniczyć posiadanie broni albo zupełnie skonfiskować broń wśród obywateli, którzy przestrzegają prawa i ew. użyją broni w obronie własnej albo rodziny. Obecnie jest to jeszcze bardziej istotne ze względu na antypolicyjną histerię, którą powodują sojusznicy demokratów (Antifa i BLM). Tammy Duckworth, która również reprezentuje IL w senacie USA chce, aby przy zatrudnianiu na stanowiska federalne kierowano się kryteriami rasowymi. Kompetencje i umiejętności nie są istotne tylko rasa powinna być najważniejsza. Warto jeszcze przypomnieć zachowanie pana Mike Quigley (reprezentuje 5 okręg w izbie reprezentantów. Podobnie jak kongresowy clown Adam Schiff też cały czas twierdził, że zna dowody na współpracę Trumpa z Rosjanami, ale do dzisiaj ich nie ujawnił. To wystarczy. Szkoda czasu na wymienianie innych tzw. przedstawicieli IL w kongresie USA.

REKLAMA

2129485323 views

REKLAMA

REKLAMA

2129485338 views

REKLAMA

REKLAMA

2131281658 views

REKLAMA

2129485348 views

REKLAMA

2129485351 views

REKLAMA

2129485355 views