REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaSenat USA zatwierdził Ketanji Brown Jackson do Sądu Najwyższego

Senat USA zatwierdził Ketanji Brown Jackson do Sądu Najwyższego

-

Senat USA zatwierdził w czwartek nominację Ketanji Brown Jackson do Sądu Najwyższego USA. Senatorzy przegłosowali kandydaturę sędzi zgłoszoną przez prezydenta Joe Bidena. Jest to historyczna decyzja, bo pierwsza czarnoskóra kobieta została zatwierdzona przez Senat do Sądu Najwyższego USA.

Nominację Ketanji Brown Jackson do Sądu Najwyższego USA przegłosowano w Senacie USA zwykłą większością głosów. Za nominacją było 53 senatorów, a 47 przeciwko. Do Demokratów, którzy przewodzą w Senacie USA, dołączyło trzech senatorów z Partii Republikańskiej. Wynik głosowania otwiera sędzi Jackson drogę, by została pierwszą czarnoskórą kobietą zasiadającą w Sądzie Najwyższym Stanów Zjednoczonych.

REKLAMA

51-letnia Ketanji Brown Jackson ma zastąpić przechodzącego na emeryturę sędziego Stephena G. Breyera. Sędzia Jackson, absolwentka wydziału prawa na Harvardzie, spędziła dużo czasu w swej karierze na sprawach dotyczących prawa karnego lub zagadnieniach dotyczących interesu publicznego.

Prezydent Joe Biden, wiceprezydent Kamala Harris i sędzia Ketanji Brown Jackson wygłoszą w piątek oświadczenia – podał po czwartkowym głosowaniu Biały Dom.

(tos)

1 KOMENTARZ

  1. Myślę, że ta radość z wyboru pierwszej czarnej kobiety do SN jest nieuzasadniona. Właściwie to nie ma pewności, czy „The person” o nazwisku KB Jackson jest kobietą. W czasie przesłuchań w senacie odmówiła podania definicji kobiety. Tak więc wg samej KB Jackson urodzenie dziecka nie świadczy jeszcze, że ktoś jest kobietą. Lewactwo używa często określenia „birthing person”. Tak więc nie należy popadać w eforię. Może wg lewackich „elit” kobietą jest pływak „Lia Thomas”.

REKLAMA

2100320291 views

REKLAMA

REKLAMA

2100320524 views

REKLAMA

REKLAMA

2102116916 views

REKLAMA

2100320667 views

REKLAMA

2100320768 views

REKLAMA

2100320878 views