REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Sekretarz edukacji podała się do dymisji w związku z atakiem na Kapitol

Sekretarz edukacji podała się do dymisji w związku z atakiem na Kapitol

-

Sekretarz departamentu edukacji Betsy Devos to kolejna osoba z administracji rzędowej prezydenta Donalda Trumpa, która podała się do dymisji w związku ze środowym atakiem na Kapitol. Wcześniej swoją rezygnację zapowiedziała  sekretarz  transportu Elaine Chao.

“Nie można zaprzeczyć, że wasza retoryka wpłynęła na sytuację i jest dla mnie punktem zwrotnym” – oświadczyła Devos w liście skierowanym do Donalda Trumpa, którego kopię otrzymały media. Devos sprawowała funkcję sekretarza edukacji od początku kadencji Trumpa. Postrzegana była jako kontrowersyjna szefowa resortu.

REKLAMA

Wcześniej w czwartek sekretarz departamentu  transportu Elaine Chao zapowiedziała, że złoży rezygnację po ataku na Kapitol. Chao, prywatnie żona przywódcy republikańskiej większości w Senacie Mitcha McConnella, zakomunikowała, że jej rezygnacja wejdzie w życie w poniedziałek. Szefowa resortu tłumaczyła, że środowy atak zwolenników Trumpa na Kapitol “bardzo ją zmartwił – do tego stopnia, że nie może po prostu odłożyć tego na bok”. W związku z atakiem na Kapitol rezygnację ogłosiło także wielu urzędników administracji niższego szczebla, w tym kilku współpracowników Białego Domu. (tos, PAP)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA