REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaScott Walker chce zbudować mur na granicy z Kanadą

Scott Walker chce zbudować mur na granicy z Kanadą

-

Scott Walker fot.Mike Theiler/EPA
Scott Walker fot.Mike Theiler/EPA

Antyimigracyjna gorączka wśród republikańskich kandydatów na urząd prezydenta trwa w najlepsze. Gubernator stanu Wisconsin Scott Walker oświadczył, że zbudowanie muru na granicy amerykańsko-kanadyjskiej jest pomysłem “wartym rozważenia”.

Republikańscy kandydaci na prezydenta znani są ze zdecydowanych poglądów na kwestie nielegalnej imigracji do Stanów Zjednoczonych, choć ich uwaga skierowana jest zazwyczaj na południową granicę z Meksykiem, którą każdego roku przekracza tysiące nieudokumentowanych imigrantów.

REKLAMA

Oryginalny i nowatorski pomysł na uszczelnienie amerykańskich granic zaprezentował w niedzielę 30 sierpnia Scott Walker. Gubernator Wisconsin, powiedział w telewizyjnym programie NBC “Meet the Press”, że pomysł wybudowania muru na całej długości granicy pomiędzy USA a Kanadą jest “wart rozważenia”.

Postulat wybudowania muru na południowej granicy wyniósł Donalda Trumpa na szczyty przedwyborczych notowań. Pytany o koszty inwestycji Trump stwierdził, że za budowę muru powinien zapłacić rząd Meksyku, jako odpowiedzialny za przyczyny masowej emigracji swoich obywateli do USA. Zachęcony sukcesem i popularnością Trumpa Walker skopiował jego pomysł fizycznego oddzielenia granicy, choć nie wiedomo, skąd zamierza wziąć fundusze na tak kosztowny projekt. Granica pomiędzy USA a Kanadą jest najdłuższą lądową granicą na świecie, liczy 5525 mil (8891 km).

(gd)

2 KOMENTARZE

  1. W KANADZIE ZYJE SIE W MIARE ,JEST UBEZPIECZENIE ZDROWOTNE ,SA ZASILKI PLACA NA DZIECI TAK ZWANE RODZINE( I NIE MA RASIZMU BIALY MIESZKA Z CHINCZYKIEM CZY Z CZARNYM ) KANADYJCZYK PRZEKRACZA GRANICE LEGALNIE ,I MOZE ZOSTAC 160 DNI W USA LEGALNIE.

REKLAMA

2097978818 views

REKLAMA

REKLAMA

2097979051 views

REKLAMA

2099775443 views

REKLAMA

2097979194 views

Niezwykła encyklopedia

Poduszkowiec pełen węgorzy

O krok od zagłady

Haracze, spisek i zbrodnia

Największe klęski Rosji

REKLAMA

2097979295 views

REKLAMA

2097979405 views