REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaSarah Palin poparła kandydaturę Donalda Trumpa

Sarah Palin poparła kandydaturę Donalda Trumpa

-

Sarah Palin fot. Tannen Maury/EPA
Sarah Palin fot. Tannen Maury/EPA

Sarah Palin, była gubernator Alaski i była kandydatka Republikanów na stanowisko wiceprezydenta USA w 2008 r., ogłosiła we wtorek swe poparcie dla miliardera Donalda Trumpa, ubiegającego się o nominację Republikanów w wyborach prezydenckich.

REKLAMA

Palin, ulubienica sympatyków ultrakonserwatywnego ruchu Tea Party, ogłosiła swe poparcie dla Trumpa w stanie Iowa, gdzie za dwa tygodnie rozpoczną się prezydenckie prawybory (tzw. caucus). “Jestem dumna mogąc poprzeć Donalda Trumpa” – powiedziała.

Amerykańskie media zwracają uwagę na fakt, że poparcie Palin jest, jak dotychczas, najważniejszym, jakie uzyskał jakikolwiek republikański kandydat w tegorocznych wyborach prezydenckich.

Poparcie Palin może okazać się niezwykle pomocne dla Trumpa, gdyż – choć jest on faworytem ogólnonarodowych sondaży republikańskich – akurat w stanie Iowa zdeklasował go niedawno inny kandydat: utożsamiany z Tea Party senator Ted Cruz z Teksasu.

Choć Iowa to mały stan, zwycięstwo w nim ma spore znaczenie, bo prawybory zaczynają się właśnie tam. Największą grupę Republikanów stanowią tu konserwatywni ewangelicy. Ten, kto wygrywa w Iowa, zwykle staje się kandydatem tej grupy wyborców także w pozostałych stanach.

Na dwa tygodnie przed głosowaniem zarówno Cruz jak i Trump aktywnie zabiegają o poparcie ewangelickich konserwatystów w Iowa, ale dotychczas to Cruz odnosił większe sukcesy w konsolidacji tego elektoratu. Poparcie dla senatora z Teksasu zadeklarowało wielu znanych liderów Kościoła ewangelickiego.

Sarah Palin, która była “odkryciem” kampanii prezydenckiej w 2008 roku, gdy Partia Republikańska wytypowała ją na kandydatkę na wiceprezydenta USA – u boku walczącego o prezydenturę senatora Johna McCaina, wciąż cieszy się w Iowa dużą popularnością, do czego przyczyniło się zapewne prowadzenie przez nią do niedawna programu telewizyjnego.

“Wielu aktywistów Tea Party wciąż uważa, że Palin jest powiewem świeżego powietrza” – powiedział dziennikowi “New Jork Times” były szef Partii Republikańskiej w Iowa Craig Robinson.

Z Waszyngtonu Inga Czerny (PAP)

7 KOMENTARZE

  • Christmas sie skonczyly a ja “mudle siem” do buga, zeby idiotka Palin zostala wybrana z ramienia parti republikanskiej (czytaj idiotow) na kandydatke viceprezydenta _ tym razem wraz z idiota, bankrutem Trumpem.

  • To zanoś modły Rysiu też do Wielkiego Architekta aby demokraci z kolei wystawili psychopatyczną lesbę z komuchem Sandersem jako vice.

  • Obyś się nie rozczarowała kalinko, ten ściemniacz jeszcze całkiem niedawno kręcił lody z Demokratami no i ma silne wsparcie ”koszer nostry”.

 1. jak na takich idiotow, co ich niektorzy uwazaja , to dorobili sie niezlej fortuny i bez
  wzgledu na to kto bedzie tym nastepnym prezydentem ,ich bieda nie ubodzie,
  niepotrzebna im demokratow laska,ani Obamacare ,to demokraty produkuja bieda i kolosalne dlugi,bezrobocie a zycie na food stamps ,jednym odpowiada a innym NIE,
  BYC LENIEM I ZYC Z SOCJALU,to zadna duma ,ani pociecha zycia

REKLAMA

2116421119 views

REKLAMA

REKLAMA

2116421327 views

REKLAMA

REKLAMA

2118217703 views

REKLAMA

2116421444 views

REKLAMA

2116421531 views

REKLAMA

2116421625 views