REKLAMA

2118800814 views

REKLAMA

2118800813 views
0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaSanders: Bloomberg chce "kupić prezydenturę", wydając miliony na reklamy w TV

Sanders: Bloomberg chce “kupić prezydenturę”, wydając miliony na reklamy w TV

-

Miliarder Michael Bloomberg próbuję “kupić prezydenturę”, wydając setki milionów dolarów na telewizyjne reklamy – powiedział w niedzielę senator Bernie Sanders o swoim rywalu w walce o nominację Partii Demokratycznej w listopadowych wyborach prezydenckich w USA.

“Cóż, mam wiadomość dla Bloomberga: Amerykanie mają dość miliarderów kupujących wybory” – oświadczył Sanders, senator ze stanu Vermont, na wiecu wyborczym w Nevadzie.

REKLAMA

Głoszący socjalistyczne poglądy Sanders w ostatnich dniach nasilił krytykę byłego burmistrza Nowego Jorku. Jego zdaniem nie jest on w stanie wykrzesać wśród sympatyków Partii Demokratycznej entuzjazmu potrzebnego do pokonania ubiegającego się o reelekcję Donalda Trumpa.

Bloomberg, którego majątek szacuje się na ponad 60 mld dolarów, na kampanię wyborczą wydał dotychczas ok. 400 mln USD – podaje portal ABC News. Same jego styczniowe telewizyjne spoty wyborcze pochłonęły ok. 200 mln USD.

Przynosi to efekty w ogólnokrajowych sondażach. W wielu z nich Bloomberg plasuje się już na trzecim miejscu wśród Demokratów, za Sandersem oraz byłym wiceprezydentem USA Joe Bidenem.

Finansowanie kampanii z własnych środków spowodowało, że Bloomberg nie uczestniczył w dotychczasowych telewizyjnych debatach Demokratów. Ich reguły jednak zmieniono i miliarder prawdopodobnie wystąpi w środowej debacie w Las Vegas, co budzi oburzenie Sandersa.

Jak wskazuje agencja AP, oprócz Sandersa, również inni pretendenci do nominacji Demokratów – Biden, senator ze stanu Minnesota Amy Klobuchar, senator z Massachusetts Elizabeth Warren i były burmistrz miasta South Bend, Pete Buttigieg – wszyscy oskarżają Bloomberga o “kupowanie drogi do prezydentury”.

Po prawyborach w Iowa i New Hampshire w wyścigu o prezydencką nominację Demokratów prowadzi Buttigieg, a tuż za nim znajduje się Sanders.

Bloomberg w swojej kampanii koncentruje się na tzw. Superwtorku, który przypada 3 marca. W ten dzień prawybory odbędą się w kilkunastu stanach.

W prezydenckich wyborach Amerykanie głosować będą 3 listopada.

Z Waszyngtonu Mateusz Obremski (PAP)

1 KOMENTARZ

  1. Bloomberg, Sanders, Warren, major Pete, Klobuchar, Steyer, Biden – wszystkich łączy jeden wspólny mianownik – nienawiść do Trumpa. Nikt nie ma konkretnego programu dla Ameryki. Bloomberg, Steyer mają pieniądze a pozostali poprzez udział w wyborach chcą powiększyć swoje fortuny. Sanders i jego żona najlepiej wiedzą jak się wykorzystuje kampanie wyborcze do robienia pieniędzy. Doskonale opisał to w swojej ostatniej książce Peter Schweizer “Profiles in Corruption”. Schweizer od lat pisze na temat korupcji polityków z obu stron barykady, ale ta ostatnia poświęcona jest demokratycznym kandydatom na prezydenta i sposobom jak dorabiali się na polityce. Książka jest bardzo dobrze udokumentowana i jakoś nie słychać głosów protestu i nikt nie grozi procesami sądowymi.

REKLAMA

2118035646 views

REKLAMA

2118035782 views

REKLAMA

REKLAMA

2119832141 views

REKLAMA

2118035868 views

REKLAMA

2118035940 views

REKLAMA

2118036006 views