REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Sąd nakazał wstrzymać wdrażanie kontraktu Pentagonu z Microsoftem

Sąd nakazał wstrzymać wdrażanie kontraktu Pentagonu z Microsoftem

-

Na wniosek Amazona amerykański sąd federalny nakazał w czwartek Pentagonowi wstrzymać wdrażanie wartego 10 miliardów dolarów kontraktu z koncernem Microsoft na przechowywanie danych w chmurze.

W październiku ubiegłego roku Microsoft wygrał przetarg na obsługę Pentagonu z wykorzystaniem chmury obliczeniowej i sztucznej inteligencji, pokonując kilku rywali, w tym – już na ostatnim etapie – Amazona.

REKLAMA

Amazon był uważany za faworyta tego przetargu, jako lider sektora i wykonawca wcześniejszego zamówienia Centralnej Agencji Wywiadowczej (CIA) z 2013 r.

W listopadzie Amazon zaskarżył rozstrzygnięcie Pentagonu i złożył wniosek do sądu o tymczasowe wstrzymanie realizacji lukratywnego kontraktu JEDI (Joint Enterprise Defense Infrastructure), twierdząc m.in., że jego oferta została odrzucona na skutek nacisków na Departament Obrony USA ze strony prezydenta Donalda Trumpa, który uważa właściciela i szefa Amazona Jeffa Bezosa za swojego “politycznego wroga”.

Jeff Bezos – według magazynu “Forebes” najbogatszy człowiek na świecie – jest także właścicielem dziennika “Washington Post”, regularnie krytykującego Donalda Trumpa.

Czwartkową decyzją sądu rozczarowany jest Microsoft.

“Jesteśmy rozczarowani tym dodatkowym opóźnieniem, ale wierzymy, że ostatecznie będziemy mogli zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby nasza armia mogła skorzystać z nowych technologii, których potrzebuje” – powiedział Frank Shaw, wiceprezes koncernu Microsoft. (PAP)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks