REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Rzeczniczka Bidena: utrzymamy restrykcje na przyjazdy z Europy

Rzeczniczka Bidena: utrzymamy restrykcje na przyjazdy z Europy

-

Nowa administracja utrzyma restrykcje na przyjazdy ze strefy Schengen, Irlandii, Wielkiej Brytanii i Brazylii – przekazała w poniedziałek Jen Psaki, która od 20 stycznia będzie rzeczniczką Białego Domu. Wcześniej prezydent Donald Trump ogłosił, że przestaną one obowiązywać 26 stycznia.

“Przy pogarszającej się sytuacji pandemicznej i bardziej zaraźliwymi mutacjami pojawiającymi się na świecie, to nie jest czas na znoszenie restrykcji na międzynarodowe podróże. Zgodnie z radą naszego medycznego zespołu, administracja (Bidena) nie zamierza znosić tych restrykcji 26 stycznia” – napisała Psaki na Twitterze.

REKLAMA

2147483647 clicks

Zapowiedziała, że ekipa Joe Bidena planuje “wzmocnić środki ochrony zdrowia publicznego związane z podróżami międzynarodowymi”.

Trump poinformował w poniedziałek, że od 26 stycznia zniesione będą restrykcje wjazdu do Stanów Zjednoczonych obejmujące większość podróżnych przybywających ze strefy Schengen, Wielkiej Brytanii, Irlandii oraz Brazylii.

Władze USA ograniczenia te nałożyły w marcu. Zgodnie z nimi, zakazane jest wpuszczenie na terytorium Stanów Zjednoczonych większości osób bez amerykańskiego paszportu, które w ciągu 14 dni przed przylotem do USA przebywały w Strefie Schengen, Wielkiej Brytanii, Irlandii i Brazylii. Departament Stanu USA przewiduje pewne wyjątki, związane z ochroną zdrowia czy bezpieczeństwem narodowym. Obejmują one także niektórych europejskich inwestorów, naukowców, studentów czy dziennikarzy.

Ogłoszony przez Trumpa koniec restrykcji przypada na ten sam dzień, w którym wchodzą w życie nowe wymagania nakazujące okazanie negatywnego testu na Covid-19 dla prawie wszystkich pasażerów międzynarodowych linii lotniczych przybywających do Stanów Zjednoczonych. Krok taki zatwierdziło 12 stycznia amerykańskie Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC).

Linie lotnicze miały nadzieję, że nowe wymogi dotyczące testów doprowadzą do zniesienia restrykcji, które ograniczyły ruch lotniczy z niektórych krajów europejskich nawet o 95 procent. W ostatnich dniach naciskali w tej sprawie wysokich rangą urzędników Białego Domu.

Z Waszyngtonu Mateusz Obremski (PAP)

1 KOMENTARZ

  1. Bardzo interesujące. Utrzymają restrykcje na przyjazdy z Europy, ale Biden już zdążył zachęcić do przekraczania zielonej granicy całą Amerykę Środkową i Południową. Karawany się uformowały i zmierzają w kierunku USA. Ciekaw jestem jak wybrnie z tego administracja Bidena. A tak przypadkiem zapytam. Jest ktoś taki mądry, który potrafi wskazać jakiegoś przywódcę i jakieś państwo, które twierdzi, że granica państwa nie istnieje, nie jest ważna i każdy chętny może ją przekroczyć. Może znajdzie się ktoś taki mądry w redakcji DZ?

REKLAMA

2131915431 views

REKLAMA

REKLAMA

2131915446 views

REKLAMA

REKLAMA

2133711766 views

REKLAMA

2131915456 views

REKLAMA

2131915459 views

REKLAMA

2131915463 views