REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Rozpoczęcie rozmów USA-Kuba w sprawie wznowienia stosunków dyplomatycznych

Rozpoczęcie rozmów USA-Kuba w sprawie wznowienia stosunków dyplomatycznych

-

USA i Kuba rozpoczęły w czwartek w Hawanie rozmowy w sprawie wznowienia stosunków dyplomatycznych, zerwanych w 1961 r., i ponownego otwarcia ambasad. Na czele delegacji amerykańskiej stoi zastępczyni sekretarza stanu USA ds. Ameryki Łacińskiej, Roberta Jacobson.

Jest ona najwyższej rangi przedstawicielem administracji USA, jaki odwiedza Kubę w ciągu ostatnich 35 lat. Kubańskiej delegacji na rozmowach przewodniczy Josefina Vidal, szefowa departamentu amerykańskiego w kubańskim MSZ.

REKLAMA

Delegacje rozpoczęły negocjacje w sprawie prawnych i technicznych szczegółów posunięć, które mają prowadzić do zakończenia politycznej zimnej wojny między USA a Kubą, zgodnie z porozumieniem zawartym 17 grudnia przez prezydentów obu krajów, Baracka Obamę i Raula Castro.

Rozpoczynając rozmowy przewodniczące obu delegacji podkreśliły poważne trudności, jakie trzeba będzie pokonać po trwającej przeszło pół wieku wrogości w stosunkach między dwoma krajami.

W środę rozpoczęcie rozmów w kwestii przywrócenia amerykańsko-kubańskich stosunków dyplomatycznych poprzedziło spotkanie delegacji USA i Kuby w Hawanie, którego tematem były problemy emigracji i ruchu osobowego między Kubą a USA. (PAP)

Na zdjęciu: Roberta Jacobson fot.Alejandro Ernesto/EPA

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks