REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaRosyjskojęzyczne społeczności w Nowym Jorku wyrażają poparcie dla Ukrainy

Rosyjskojęzyczne społeczności w Nowym Jorku wyrażają poparcie dla Ukrainy

-

Nowy Jork jest domem dla 600 tys. rosyjskojęzycznych imigrantów, z których wielu jest przerażonych tym, co dzieje się na Ukrainie, a na ulicach Brooklynu i Queens można znaleźć mnóstwo wsparcia dla Ukrainy – pisze amerykański portal rządowy Share America.

„Jako Rosjanie chcemy powiedzieć, że jesteśmy zdecydowanie przeciw tej wojnie, potępiamy agresję Putina i tych, którzy ją popierają. I stoimy za Ukrainą+” – słowa Alexandra Korzuna, który pod koniec marca zorganizował wiec w Brighton Beach, cytuje gazeta „Brooklyn Paper”.

REKLAMA

Korzun zauważył, że jego społeczność wykorzystała okazję do „swobodnego wypowiadania się tutaj, w Nowym Jorku, by wyrazić to, czego wielu Rosjan zbyt boi się powiedzieć z obawy przed aresztowaniem: że wojna jest zła i musi się skończyć” – opisuje Share America.

Portal zamieszcza zdjęcia rozwieszonych na budynkach flag ukraińskich czy manekinów w sklepie ubranych w żółto-niebieskie stroje.

Wielu mieszkańców Brighton Beach w Brooklynie i innych dzielnic opuściło Związek Radziecki w latach 70. XX wieku i przybyło do Nowego Jorku, uciekając przed prześladowaniami religijnymi i politycznymi oraz szukając nowych możliwości ekonomicznych.

Przez dziesięciolecia tysiące osiedliły się w Brighton Beach, które otrzymało nawet przydomek „Mała Odessa”. Mniej niż jedna czwarta mieszkańców tej dzielnicy urodziła się w Stanach Zjednoczonych, a każdego roku tysiące migrują tutaj z Rosji i sąsiadujących krajów.

Lisa Aronova, która przyjechała do Stanów Zjednoczonych z Uzbekistanu około 30 lat temu, widziała wpływ rosyjskich mediów państwowych na ludność w Rosji.

„Kłamią, kłamią. Wszystko, co mówią, to wszystko kłamstwa. Normalni, zwykli ludzie, którzy tam mieszkają [w Rosji], nie mają dostępu do wszystkich tych informacji, jakie my mamy” – powiedziała National Public Radio w kwietniu podczas pobytu w Queens, dzielnicy Nowego Jorku.

„Do społeczności ukraińsko-amerykańskiej tutaj w Queens: stanowczo solidaryzujemy się z wami przeciwko tej inwazji. Jeśli potrzebujecie miejsca na zebranie lub opłakiwanie, nasze drzwi w Queens Borough Hall są otwarte. Dla rodzin rosyjsko-amerykańskich, które nazywają Queens domem, wiemy, że to nie jest wasza wojna – tylko Putina i Putina” – podkreślił szefujący okręgowi Queens Donovan Richards.(PAP)

REKLAMA

2107434212 views

REKLAMA

2107434444 views

REKLAMA

2109230835 views

REKLAMA

2107434585 views

REKLAMA

2107434684 views

REKLAMA

2107434792 views