REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaRosjanka Maria Butina gotowa przyznać się do winy

Rosjanka Maria Butina gotowa przyznać się do winy

-

Oczekuje się, że przebywająca w amerykańskim areszcie 29-letnia Rosjanka Maria Butina, podejrzewana o próby wpływania na politykę USA wobec Rosji, w tym tygodniu przyzna się do winy w następstwie porozumienia między jej prawnikami a amerykańskimi oskarżycielami.

Maria Butina fot.Alexandria Sheriffs Office/Handout

Nie wiadomo jakie warunki zawiera umowa. Na środę zaplanowana jest rozprawa sadowa w sądzie w Waszyngtonie.

REKLAMA

Wcześniej w poniedziałek ABC News podało, że Butina będzie współpracować z federalnymi, stanowymi i lokalnymi władzami USA.

Rosjanka, która przybyła do USA w związku ze studiami na Uniwersytecie Amerykańskim w Waszyngtonie, przebywała w Stanach Zjednoczonych na wizie studenckiej. Miała podejmować próby nawiązania bliskich kontaktów z politykami w USA za pośrednictwem Krajowego Związku Strzeleckiego (National Rifle Association), z którym blisko współpracowała.

We wrześniu waszyngtoński sąd odmówił zwolnienia Butiny z aresztu do czasu procesu.

Wcześniej, w lipcu, ten sam sąd okręgowy w Waszyngtonie odrzucił wniosek o zwolnienie jej za kaucją.

Rosjankę aresztowano 16 lipca pod zarzutem działalności agenturalnej na rzecz Rosji poprzez nawiązywanie kontaktów z obywatelami USA i infiltrowanie ugrupowań politycznych.

W okresie kampanii poprzedzającej amerykańskie wybory prezydenckie w 2016 r. Butina starała się – dzięki stworzeniu „poufnych kanałów łączności” – doprowadzić do spotkania pomiędzy prezydentem Rosji Władimirem Putinem a kandydatem do otrzymania nominacji GOP Donaldem Trumpem.

Władze amerykańskiego resortu sprawiedliwości ujawniły, że w latach 2015-17 Rosjanka była prowadzona przez rosyjskiego funkcjonariusza rządowego wysokiej rangi, znajdującego się na liście rosyjskich oficjeli objętych sankcjami nałożonymi przez ministerstwo finansów USA. (PAP)

REKLAMA

2100240832 views

REKLAMA

REKLAMA

2100241065 views

REKLAMA

REKLAMA

2102037457 views

REKLAMA

2100241208 views

REKLAMA

2100241309 views

REKLAMA

2100241419 views