REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaReuters: CIA była zamieszana w skandal szpiegowski w Niemczech

Reuters: CIA była zamieszana w skandal szpiegowski w Niemczech

-

Amerykańska CIA była zaangażowana w operację szpiegowską przeciwko Niemcom, która miała doprowadzić do zwerbowania pracownika niemieckiego wywiadu – pisze w poniedziałek Reuters powołując się na dwie amerykańskie osobistości oficjalne zaznajomione ze sprawą.

Amerykański konsulat w Hamburgu fot.Malte Christians/EPA
Amerykański konsulat w Hamburgu fot.Malte Christians/EPA

REKLAMA

Jeden z tych informatorów Reutersa ujawnił, że dyrektor CIA John Brennan zwrócił się o przekazanie informacji dotyczących tej sprawy “kluczowym członkom Kongresu”. Agencja odnotowuje, że nie wiadomo na razie, czy decyzja w tej sprawie już zapadła i kiedy miałoby to nastąpić. CIA odmówiła komentarzy.

31-letni pracownik niemieckiej Federalnej Służby Wywiadowczej (BND) został zatrzymany w ubiegłym tygodniu. Według mediów sprzedał on tajnym służbom USA w ciągu dwóch lat 218 dokumentów.

Zatrzymanie domniemanego podwójnego agenta może wywołać dodatkowe napięcia w i tak nie najlepszych obecnie stosunkach Berlina z Waszyngtonem. Położyły się na nich cieniem ujawnione przez byłego współpracownika podległej rządowi USA Agencji Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) Edwarda Snowdena informacje o rozległym monitorowaniu przez nią globalnej sieci telekomunikacyjnej. Podsłuchy miały obejmować także telefon komórkowy kanclerz Angeli Merkel.(PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

 

REKLAMA

2128784557 views

REKLAMA

REKLAMA

2128784573 views

REKLAMA

REKLAMA

2130580893 views

REKLAMA

2128784583 views

REKLAMA

2128784587 views

REKLAMA

2128784591 views