REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaResort sprawiedliwości nie chce kary 7-9 lat więzienia dla byłego doradcy Trumpa

Resort sprawiedliwości nie chce kary 7-9 lat więzienia dla byłego doradcy Trumpa

-

Ministerstwo sprawiedliwości USA wycofało się we wtorek z rekomendacji skazania Rogera Stone’a, lobbysty i byłego doradcy amerykańskiego prezydenta Donalda Trumpa na 7 do 9 lat więzienia. W poniedziałek o taką karę zwrócili się do sądu w Waszyngtonie prokuratorzy federalni.

W piśmie do sądu ministerstwo oświadczyło, że odracza wydanie stosownej opinii dla sądu, ale podkreśliło jednocześnie, że zalecenie prokuratorów o karze od 7 do 9 lat więzienia “można uznać za nadmierne i nieuzasadnione”. Resort wyjaśnił także, iż nie konsultował tej sprawy z Białym Domem.

REKLAMA

Wcześniej we wtorek Trump skrytykował na Twitterze proponowaną przez prokuratorów federalnych wysokość kary. “Zalecany wyrok dla Stone’a jest bardzo okropny i niesprawiedliwy” – napisał amerykański prezydent i całą sprawę nazwał “poronioną sprawiedliwością.”

67-letni Roger Stone został aresztowany przez FBI w styczniu ubiegłego roku, po czym zwolniony za kaucją.

W listopadzie ława przysięgłych uznała go za winnego wszystkich siedmiu stawianych mu zarzutów. Był on oskarżany m.in. o składanie fałszywych zeznań przed Kongresem w sprawie ingerencji Rosji w wybory w USA w 2016 roku, nakłaniania świadków do składania fałszywych zeznań i utrudnianie działania wymiaru sprawiedliwości.

Był on też oskarżony o zaangażowanie w upublicznienie maili Hillary Clinton i innych Demokratów podczas kampanii przed wyborami prezydenckimi w USA w 2016 roku, w których Clinton rywalizowała z Trumpem.

Dwóch współpracowników Stone’a zeznało, że współpracował on z Julianem Assange’em, założycielem portalu WikiLeaks, który upublicznił tę korespondencję.

Roger Stone przez kilka dekad, z przerwami, był doradcą, pracownikiem i powiernikiem Donalda Trumpa. W 1998 roku, gdy pracował w Waszyngtonie jako lobbysta na rzecz kasyn należących do Trumpa, jako pierwszy zasugerował mu, by ubiegał się o prezydenturę.

W sztabie wyborczym Donalda Trumpa Stone pracował tylko w początkowej fazie kampanii prezydenckiej i oficjalnie odszedł z niego już w połowie 2015 roku. W praktyce jednak nadal wspierał późniejszego prezydenta, na przykład oczerniając jego rywali. (PAP)

1 KOMENTARZ

  1. Prokuratorzy, którzy chcieli 7 do 9 lat więzienia dla Rogera Stone byli z grupy R. Muellera i było to podyktowane zemstą za nieskuteczne wysiłki dopadnięcia Trumpa. 7 do 9 lat więzienia jest niewspółmiernie za wysokie do winy R. Stone. W USA za gwałt dostaje się 4 do 5 lat jak i za inne cięższe przewinienia. Wiadomo, że podsłuch R. Stone był realizowany na podstawie sfingowanych materiałów i “FISA warrant” był zrobiony na podstawie materiałów przygotowanych na zamówienie sztabu demokratów i sztabu H.Clinton. Sędziowie, którzy udzielili zgody na podsłuch R.Stone nie znali calej prawdy i całą sprawę należy traktować jako prowokację. Zastanawiająca jest hipokryzja demokratów. Kandydaci na prezydenta oraz popierające ich antyamerykańskie media domagają się bardziej liberalnego wymiaru sprawiedliwości i np. zlikwidowania kaucji, ale w stosunku do byłego współpracownika Trumpa wymiar kary powinien być surowy i niewspółmierny do winy. Miasto New York już w praktyce realizuje zasady liberalnego wymiaru sprawiedliwości. Rabusie bankowi chodzą wolni po ulicach, a policjanci są bezkarnie obrażani.

REKLAMA

2128633108 views

REKLAMA

REKLAMA

2128633123 views

REKLAMA

REKLAMA

2130429443 views

REKLAMA

2128633133 views

REKLAMA

2128633137 views

REKLAMA

2128633141 views