REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Republikanie zdradzają tajemnicę: ustawa imigracyjna jeszcze w tym roku

Republikanie zdradzają tajemnicę: ustawa imigracyjna jeszcze w tym roku

-

Nie ma  żadnego spisku wokół reformy; wręcz przeciwnie. Republikanie zapewniają, że chcą jej ustanowienia jak naszybciej.

John Boehner fot.TRNS/Flickr
John Boehner fot.TRNS/Flickr

REKLAMA

2147483647 clicks

Jeszcze przed dwoma miesiącami marszałek Izby Reprezentantów John Boehner wydawał się wstrzymywać wszelkie negocjacje w sprawie reformy imigracyjnej, zwalając winę na administrację Obamy, która nie egzekwuje obecnych przepisów imigracyjnych,  Tymczasem niedawno przywódcy republikanów, w tym także Boehner, dali do zrozumienia, że są zainteresowani powrotem do debaty nad reformą.

Demokratyczny senator Chuck Schumer na poniedziałkowym wiecu imigracyjnym w Nowym Jorku poszedł jeszcze dalej, deklarując, że prace nad ustawą imigracyjną w Izbie “trwają”.

Z doniesień “The New York Daily News” wynika, że Schumer, zdecydowany zwolennik wersji ustawy, przewidującej “ścieżkę do obywatelstwa” dla nielegalnych imigrantów, na wiecu powiedział: “Chciałbym wam zdradzić małą tajemnicę. Zatwierdzimy ustawę imigracyjną i wprowadzimy ją w życie jeszcze w tym roku”.

Schumer zapowiada więc, że ustawa imigracyjna, choć niekoniecznie w wersji zatwierdzonej przez Senat, trafi na forum Izby Reprezentantów, a w przewidywaniach tych polityk z Nowego Jorku nie jest jedyny.

W ubiegłym tygodniu republikańska kongresmanka ze stanu Waszyngton oświadczyła: “Wszystko wskazuje na to, że debata nad ustawą w Izbie rozpocznie się w sierpniu”. A wypowiedź ta miała miejscu po stwierdzeniu Boehnera, że jest “zdeterminowany” na rzecz zatwierdzenia ustawy w tym roku − podaje “The Spokesman-Review”

A “The Hill” przywołuje oświadczenie Boehner wygłoszone we wtorek na prywatnym spotkaniu z grupą członków Partii Republikańskiej. Marszałek Izby miał podobno wówczas stwierdzić, że “nie ma tajnego spisku” na rzecz ustawy imigracyjnej. Wyjaśniając stanowisko na późniejszej konferencji prasowej Boehner powtórzył to, co już wielokrotnie twierdził: “Największą przeszkodę stanowi fakt, że Amerykanie i Kongres nie dowierzają prezydentowi Obamie, że potrafi egzekwować przepisy imigracyjne, które zatwierdzimy lub nie”.

Loteria wizowa 2015. sprawdź , czy wygrałeś

 Tymczasem od 1 maja na stronie Departamentu Stanu USA opublikowane zostały wyniki loterii wizowej 2015.  Program Diversity Visa 2015 to już trzecia edycja loterii, w której Polacy biorą udział po 6-letniej przerwie.

Sprawdzenie, czy wygraliśmy w loterii wizowej odbywa się wyłącznie za pomocą strony internetowej www.dvlottery.state.gov/ESC/. Nie zostaniemy poinformowani o wygranej za pomocą maila ani drogą pocztową. Nie uzyskamy również informacji o wygranej w ambasadzie Stanów Zjednoczonych.

Aby sprawdzić, czy nazwisko aplikanta znajduje się w gronie wygranych szczęśliwców, konieczny jest numer, otrzymany po prawidłowym wypełnieniu formularza zgłoszeniowego. Oprócz numeru potrzebny będzie rok urodzenia oraz nazwisko (w takiej formie jak wpisywaliśmy w formularzu). Jeśli zgubiliśmy numer to sprawdzenie statusu zgłoszenia nie jest możliwe.

Jeśli zgłoszenie aplikanta zostało wylosowane wówczas wyświetli się informacja, co należy robić dalej, aby starać się o wizę imigracyjną do USA.

Jeśli nie zostałeś wylosowany wyświetli się następująca informacja: “Based on the information provided, the Entry HAS NOT BEEN SELECTED for further processing for the Electronic Diversity Visa program at this time” (Na podstawie dostarczonych informacji nadesłane zgłoszenie nie zostało wybrane do dalszego procesowania w myśl programu Electronic Diversity Visa).

Amerykańska loteria wizowa od lat niezmiennie cieszy się wielką popularnością. Spośród wszystkich nadesłanych zgłoszeń losowanych jest 55 tys. szczęśliwców, którzy przechodzą do kolejnego etapu i poddawani są bardziej szczegółowym procedurom. Dopiero po pomyślnym zakończeniu procesu weryfikacyjnego dostają status rezydenta Stanów Zjednoczonych. Do USA mogą zabrać ze sobą swoje rodziny. Szacuje się, że około 3,5 tys. zielonych kart trafi w ręce Polaków.

Wizy uprawniające do osiedlenia się na terenie USA wydawane są na początku roku fiskalnego 2015, czyli od 1 października 2014.

(ak)

 

4 KOMENTARZE

  1. Kielbasa przedwyborcza dla latynosow od republikanow bo wreszcie zaczynaja rozumiec ze bez nich nie sa w stanie wygrac wyborow prezydenckich.A po bedzie jak zwykle u republikanow homofobia,rasizm,i nienawisc do innych no i ekonomia jak za buscha oraz jakas wojenka potrzebana donatorom z firm zbrojeniowych

REKLAMA

2131415917 views

REKLAMA

REKLAMA

2131415932 views

REKLAMA

REKLAMA

2133212252 views

REKLAMA

2131415942 views

REKLAMA

2131415945 views

REKLAMA

2131415949 views