REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaRepublikanie przeprowadzą obowiązkowe testy na koronawirusa na konwencji partyjnej

Republikanie przeprowadzą obowiązkowe testy na koronawirusa na konwencji partyjnej

-

Republikanie przeprowadzą obowiązkowe testy na obecność koronawirusa na sierpniowej konwencji w Jacksonville na Florydzie, podczas której prezydent USA Donald Trump przyjmie nominację partii na kandydata w wyborach prezydenckich – podali w poniedziałek organizatorzy.

Plan, wymagający od kilkunastu tysięcy uczestników poddania się testom przed wejściem na miejsce wydarzenia, pokazuje, jak bardzo zależy partii, by w tym momencie Trump przemawiał do tłumów – komentuje agencja Reutera.

„Wszyscy uczestnicy konwencji zostaną poddani testom i sprawdzaniu temperatury każdego dnia” – przekazała dziennikarzom dyrektor ds. komunikacji komitetu organizującego Erin Isaac.

REKLAMA

Isaac odmówiła odpowiedzi na pytania, jakie typy testów zostaną wykorzystane oraz czy uczestnicy zostaną rozdzieleni w oczekiwaniu na wyniki testu.

Jak podkreśla CNN, niektóre szybkie testy mogą dać wyniki w mniej niż 15 minut, ale dostarczenie wyników testów laboratoryjnych PCR może trwać kilka godzin lub nawet dni z powodu wzrostu popytu.

Większa część konwencji Partii Republikańskiej została przeniesiona z Karoliny Północnej po tym, gdy demokratyczny gubernator stanu Roy Cooper nie wyraził zgody na przyjęcie pełnego zgromadzenia z powodu obaw związanych z pandemią.

Decyzja o przeprowadzce na Florydę zapadła jednak przed niedawnym gwałtownym wzrostem liczby zakażeń w tym stanie, które wzrosły z 667 nowych przypadków 1 czerwca do ponad 10 tys. infekcji w poniedziałek.

Jest zbyt wcześnie, by ocenić, czy Floryda będzie bezpiecznym miejscem na konwencję w przyszłym miesiącu – powiedział w niedzielę szef amerykańskiej Agencji Kontroli Leków i Żywności (FDA) Stephen Hahn. (PAP)

REKLAMA

2128647267 views

REKLAMA

REKLAMA

2128647283 views

REKLAMA

REKLAMA

2130443603 views

REKLAMA

2128647293 views

REKLAMA

2128647297 views

REKLAMA

2128647301 views