REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaRepublikanie odrzucają apele do zaostrzenia przepisów o broni palnej

Republikanie odrzucają apele do zaostrzenia przepisów o broni palnej

-

Podczas konwencji Krajowego Stowarzyszenia Strzeleckiego (NRA) były prezydent Donald Trump, senator Ted Cruz i inni Republikanie odrzucili wezwania do zaostrzenia przepisów o broni palnej. W sobotę przywódca NRA Wayne LaPierre uniknął głosowania nad wotum nieufności.

„Pomimo kontrowersji związanych z tym zgromadzeniem (po wtorkowej masowej strzelaninie w teksańskim Uvalde, gdzie zginęło 19 uczniów i dwie nauczycielki) kierownictwo NRA i jego zwolennicy pozostali nieugięci w pro-wolnościowym stanowisku, nawet w obliczu publicznych apeli o zaostrzenie przepisów dotyczących broni” – podał Bloomberg.

REKLAMA

Trump, Cruz inni republikańscy przywódcy odrzucili wysiłki zmierzające do wprowadzenia ograniczeń dotyczących zakupów i używania broni palnej. Krytykowali Demokratów i innych aktywistów domagających się wprowadzenia ograniczeń uzasadniając to konstytucyjnym prawem do noszenia broni.

Były prezydent wezwał w piątek do podjęcia takich działań, jak m.in. zapewnienie, że szkoły będą miały jedno wejście z uzbrojonymi ochroniarzami. Jak dodał, niektórzy nauczyciele powinni mieć prawo do noszenia broni palnej.

„Jedynym sposobem na powstrzymanie złego faceta z bronią jest dobry facet z bronią” – ocenił były prezydent.

Zgodnie z protokołami bezpieczeństwa służb specjalnych USA w czasie przemówienia Trumpa na sali obrad obowiązywał zakaz posiadania broni.

LaPierre, który piastuje stanowisko szefa NRA od ponad 30 lat, uniknął wotum nieufności. Autor wniosku, Robert Ryan z Arkansas, oskarżył go o „tchórzostwo” za to, że nie nosi broni palnej do ochrony osobistej.

Z Nowego Jorku Andrzej Dobrowolski (PAP)

REKLAMA

2093147853 views

REKLAMA

2093148137 views

REKLAMA

2094944587 views

REKLAMA

2093148388 views

REKLAMA

2093148528 views

REKLAMA

2093148671 views