REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Rekordowa liczba podróżujących w tygodniu Święta Dziękczynienia

Rekordowa liczba podróżujących w tygodniu Święta Dziękczynienia

-

Gigantyczne korki na drogach i tłumy na lotniskach – tak wyglądają najbliższe dni w związku z najważniejszym dla Amerykanów świętem w roku – czwartkowym Dniem Dziękczynienia. Najtrudniejsze warunki dla podróżujących mają panować w środę po południu oraz w dniu powrotów, czyli w niedzielę.

W przeddzień przypadającego w tym roku 28 listopada Święta Dziękczynienia na amerykańskie lotniska udaje się 2,7 mln podróżujących. Jeszcze więcej pasażerów, bo 2,8 mln, wyruszy w niedzielę w podróż powrotną. Niewiele łatwiej będą mieli ci, którzy wybrali podróż samochodem. Analitycy z firmy INRIX badającej sektor transportu oszacowali, że w środę w godzinie szczytu czas podróży na chicagowskich drogach może wydłużyć się 2,4 razy.

Amerykańskie stowarzyszenie zmotoryzowanych AAA przewiduje, że w tym roku na świąteczny obiad wybrało się drogą lądową ponad 55 milionów osób. To największa liczba podróżujących od 2005 roku. Według ekspertów, przyczynia się do tego dobra sytuacja ekonomiczna i wzrost wydatków konsumenckich.

W podróż samolotem od 22 listopada do 2 grudnia planowało wyruszyć, według TSA, ponad 26,8 miliona pasażerów. Zdaniem Administracji ds. Bezpieczeństwa Transportu (TSA) może to być rekordowy sezon pod względem liczby podróżujących. Agencja podpowiada, aby w celu przyspieszenia kontroli bezpieczeństwa, przybywać na lotnisko co najmniej dwie godziny przed planowanym lotem krajowym i trzy w przypadku podróży międzynarodowych. Kwalifikującym się podróżnym radzi się sprawdzenie ważności członkostwa w programie TSA Pre-Check, które trzeba odnawiać co pięć lat. O udogodnienia dla pasażerów niepełnosprawnych lub ze specjalnymi potrzebami zdrowotnymi warto prosić z wyprzedzeniem. Wskazówki te dotyczą zarówno tygodnia Święta Dziękczynienia, jak i sezonu bożonarodzeniowych wyjazdów.

Na przyszłość może przydać się informacja, że najlepszym dniem do podróżowania na Święto Dziękczynienia jest poniedziałek, kiedy bilety lotnicze są najtańsze, a ruch najmniejszy. Można też zaoszczędzić podróżując w samo Święto Dziękczynienia.

(jm)

fot.  Andrew Gombert/EPA/Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks