REKLAMA

2132032905 views

REKLAMA

2132032904 views
0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaRekordowa liczba dzieci bez opieki przekracza granicę USA z Meksykiem

Rekordowa liczba dzieci bez opieki przekracza granicę USA z Meksykiem

-

Administracja prezydenta Joe Bidena poleciła Federalnej Agencji Zarządzania Kryzysowego (FEMA) zajęcie się coraz większą liczbą pozbawionych opieki dzieci z krajów Ameryki Środkowej i Południowej przekraczających nielegalnie granicę USA z Meksykiem.

Problem staje się coraz poważniejszy bowiem codziennie na terytorium amerykańskie przedostają się setki dzieci bez opieki rodziców, czy osób dorosłych.

REKLAMA

Władze USA są świadome tego, że rodzice i opiekunowie tych dzieci rozmyślnie wysyłają je aby samotnie przekraczały granicę licząc na to, że będą łagodniej traktowane niż dorośli. 

Dotychczas dzieci trafiały do tymczasowych schronisk zorganizowanych w budynkach straży granicznej USA, które jednak nie są przystosowane do takiej roli. 

Sekretarz Departamentu Bezpieczeństwa Krajowego Alejandro Mayorkas poinformował w sobotę, że FEMA utworzy w ciągu 3 miesięcy system bezpiecznego przyjmowania, zapewniania schronienia i przewożenia małych imigrantów.

Dodał, że samotne dzieci będą przekazywane w ciągu 3 dni Departamentowi Zdrowia i Służb Socjalnych (HHS). Zadaniem resortu będzie odnalezienie rodziców, lub krewnych dzieci, być może już mieszkających w USA, albo osoby mogącej się nimi zaopiekować. Tam mają oczekiwać na rozstrzygnięcie ich sprawy przez sąd imigracyjny.

Sprawę komplikuje fakt, że – jak podkreśla Associated Press – dzieci przybywa tak szybko, że władzom brakuje czasu na znalezienia dla nich opiekunów.

Administracja Bidena zrezygnowała z polityki poprzedniej administracji Donalda Trumpa, która zmuszała imigrantów do oczekiwania na decyzję w sprawie przyznania im azylu lub prawa pobytu po meksykańskiej stronie granicy. Spowodowało to lawinowy wzrost liczby imigrantów. (PAP)

1 KOMENTARZ

  1. Teraz rekordowa ilość bez opieki przekracza granicę USA (lokuje się je w kontenerach), a w czasach administracji Trumpa informowano, że Trump oddziela dzieci od rodziców i zamyka ich w klatkach. Bardzo słuszne jest hasło, że kto nie czyta prasy i nie ogląda wiadomości TV jest niepoinformowany, ale kto czyta prasę i ogląda wiadomości TV jest dezinformowany.

REKLAMA

2129386676 views

REKLAMA

REKLAMA

2129386691 views

REKLAMA

REKLAMA

2131183011 views

REKLAMA

2129386701 views

REKLAMA

2129386704 views

REKLAMA

2129386708 views