REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Rekordowa ilość broni wykrytej w bagażach ręcznych na lotniskach

Rekordowa ilość broni wykrytej w bagażach ręcznych na lotniskach

-

Lotnisko w Atlancie fot.Erik S. Lesser/EPA
Lotnisko w Atlancie fot.Erik S. Lesser/EPA

Podczas kontroli na lotniskach w USA wykryto w ubiegłym roku o prawie 20 proc. więcej niż rok wcześniej prób przewiezienia broni palnej w bagażach ręcznych. To nowy rekord – poinformowała w czwartek agencja ds. bezpieczeństwa transportu (TSA).

REKLAMA

W sumie były to 2653 sztuki broni, w tym prawie 83 proc. – naładowanej. Najwięcej broni w bagażach ręcznych – 153 sztuki – znaleziono w porcie lotniczym w Dallas. Na kolejnych miejscach były: Atlanta (144), Houston (100) i Denver (90).

TSA tłumaczy wzrost poprawą skuteczności kontroli, wskazując na lepsze wyszkolenie swego personelu i na doskonalszy sprzęt. Przypomina zarazem, że w USA pasażerowie linii lotniczych mogą przewozić broń tylko w tzw. bagażu rejestrowanym (ładowanym do luku bagażowego), przy czym broń ta musi być rozładowana, odpowiednio zapakowana i zgłoszona liniom lotniczym.

Tzw. podniebni szeryfowie – uzbrojeni pracownicy TSA w cywilu – wylatali łącznie w ubiegłym roku ponad 1,85 mld kilometrów.

TSA skontrolowała w zeszłym roku w Stanach Zjednoczonych ok. 708 milionów osób, o 40,7 miliona więcej niż rok wcześniej.(PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wspomnienia jako fundamenty

Marzę i wierzę

Gulasz z dynią

Smutne skutki dystansowania

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks