REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Radosław Sikorski będzie wykładowcą na Harvardzie

Radosław Sikorski będzie wykładowcą na Harvardzie

-

Radosław Sikorski fot.Paweł Supernak/EPA
Radosław Sikorski fot.Paweł Supernak/EPA

Radosław Sikorski będzie wykładowcą Centrum Studiów Europejskich na Uniwersytecie Harvarda w Bostonie – poinformował w piątek dyrektor tej placówki prof. Grzegorz Ekiert.

REKLAMA

„Miło nam powitać Pana Sikorskiego w Centrum. Ma on unikalną perspektywę w sprawach polityki europejskiej i stosunków międzynarodowych i jesteśmy mu wdzięczni, że chce podzielić się z nami swymi spostrzeżeniami, które z pewnością wzbogacą naszą społeczność” – napisał w komunikacie prasowym prof. Ekiert, dyrektor Centrum Studiów Europejskich (Center for European Studies) na Uniwersytecie Harvarda.

Były szef polskiej dyplomacji oraz były marszałek Sejmu obejmie na prestiżowej amerykańskiej uczelni funkcję tzw. “senior fellow”. Jego rolą, jak wyjaśniono w komunikacie, będzie angażowanie się w intelektualne życie uczelni m. in. poprzez udział w seminariach i dyskusjach z kadrą naukową i studentami oraz wzmacnianie powiązań w Centrum pomiędzy teorią a praktyką, co ma umożliwić społeczności akademickiej oraz kadrze uczenie się od siebie nawzajem. Będzie to stanowisko typu “non-resident”, czyli niewymagające stałej obecności na uczelni.

“Jestem zaszczycony, że będę mógł dzielić się swym doświadczeniem w polskiej i europejskiej polityce z amerykańską kadrą naukową i studentami – napisał cytowany w komunikacie Sikorski – Podążanie za prawdą, o czym mówi motto Harvardu, jest zawsze ekscytujące”.

W komunikacie przypomniano, że Sikorski, zanim został marszałkiem Sejmu, był ministrem obrony, a później szefem polskiego MSZ. W tej roli, wraz z ministrem spraw zagranicznych Szwecji Carlem Bildtem, zaproponował projekt integracji Unii Europejskiej z jej wschodnimi sąsiadami, zwany Partnerstwem Wschodnim. W lutym 2014 roku, wraz z ministrami Niemiec i Francji, zainicjował na Ukrainie mediacje, które doprowadziły do zakończenia trwających od trzech miesięcy krwawych protestów i zamieszek w Kijowie. (PAP)

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

4 KOMENTARZE

 1. …pozostaje mi byc w przekonaniu,ze nowy wykladowca przestrzegajac scisle motto tej zacnej uczelni “podazanie za PRAWDA…” objawi swym nowym kolegom z grona profesorskiego oraz licznym sluchaczom Jego wykladow, jak faktycznie dotrzec do takich ,zda sie oczywistych prawd, jak faktyczne przyczyny katastrofy smolenskiej, przerazajaca zwloka wladz niemieckich w realizacji oczywistego zobowiazania reparacji wojennych dla Polski za barbarzynskie zniszczenia naszego majatku narodowego i zywej tkanki ludzkiej w okresie WWI oraz brak zda sie odwiecznej decyzji o postawieniu ku potomnym pomnika BITWA WARSZAWSKA 1920; przyblizy takze sluchaczom uczelni oraz nam,maluczkim, fenomem dziwnej prawdy, ze ten kto byl najwiekszym wybawca zycia narodu zydowskiego w okresie WWI jest jednoczesnie w opinii miedzynarodowej ,wyrabianej falszywymi doniesieniami i pogladami prezentowanymi publicznie,jego podstawowym gnebicielem.Moze pracujac na uczelni potrafi dotrzec do najszerszego grona,nie tylko sluchaczy,z tak oczywistym dla znajacego historie dziejow wlasnego narodu, ze “SPRAWCA HOLOCAUSTU BYLI NIEMCY’ a “NAJWIECEJ ISTNIEN CZLONKOW NARODU ZYDOWSKIEGO OCALILI POLACY” mimo ze kazdy ich,POLAKOW, takich czyn w okresie WWII byl zagrozony natychmiastowa kara smierci dla udzielajacego pomocy osobom narodowosci zydowskiej oraz czlonkom jego rodziny. PODAZAJ FAKTYCZNIE ZA PRAWDA W MURACH TEJ SZACOWNEJ UCZELNI – Radoslawie Sikorski.

 2. @ADALBERT 7 listopada, 2015, 12:28
  “faktyczne przyczyny katastrofy smolenskiej”
  1. Terror psychiczny ze strony prezydenta-zabójcy Lecha Kaczyńskiego w postaci pamięci o jego podłym i głupim zachowaniu w czasie i po locie do Gruzji, patrz grożby prezydenta w stosunku do kapitana Pietruczuka i późniejsze interpelacje Gosiewskiego,
  *
  2. Debilizm, pycha, brak kompetencji nakazujące odrzucenie pomocy rosyjskiego pilota na pokładzie rządowej maszyny w locie do Smoleńska,
  *
  3. Debilna próba lądowania w czasie tak złej pogody, która w profesjonalnej terminologii jak zwykle najlepszego na świecie bo polskiego pilota była PIZDA,
  *
  4. Podłe wykorzystywanie rocznicy zbrodni katyńskiej do politycznego lansu na grobach dla celów kampanii wyborczej,
  *
  5. Nieustanne plucie i szczekanie na Rosję skutkujące naturalnym przestrachem rosyjskich kontrolerów przed zamknięciem lotniska w Smoleńsku. Kontrolerzy dobrze wiedzieli jaką wściekłą awanturę zrobiłby polski prezydent gdyby mu “oczywiście złośliwie” zamknięto lotnisko tuż przed nosem.
  *
  6. Nieprofesjonalne podchodzenie do lądowania. Macanie pasa we mgle, nieznajomość terenu (jaru), zły sposób pomiaru wysokości radiowysokościomierzem, zlekceważenie ostrzeżeń systemu TAWS, nieznajomość zasad pracy przycisku UCHOD w locie na autopilocie, brak uprawnień załogi, brak doświadczenie na tym typie samolotu (piloci Air Force One mają tysiące godzin nalotu), sfałszowana dokumentacja szkoleń, w skrócie – brak kompetencji załogi
  *
  Opóźnienie z winy prezydenta wylotu z Warszawy przyczyną niedoczasu w Smoleńsku.

  Mało?
  W sumie: pisowcy sami sobie winni. Jak pogoda jest PIZDA to się leci na lotnisko zapasowe a nie na ślepo maca rękami we mgle.
  W każdym razie ja chcę aby każdy pilot samolotu, którym ja będę podróżował w razie pogody typu PIZDA podejmował decyzję odlotu na lotnisko zapasowe a nie szukał pasa na 100 metrach wysokości.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks