REKLAMA

2118683337 views

REKLAMA

2118683336 views
0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaPutin w "NYT" ostrzega USA przed atakiem na Syrię

Putin w “NYT” ostrzega USA przed atakiem na Syrię

-

Prezydent Rosji Władimir Putin ponownie ostrzegł USA przed interwencją wojskową w Syrii. Tym razem w swoim artykule, który ukazał się środę wieczorem czasu lokalnego na stronach internetowych dziennika “New York Times”. 

Władimir Putin ostrzegł na łamach NYT przed atakiem na Syrię. fot. EPA/PAP Sergiej Chirikow
Władimir Putin ostrzegł na łamach NYT przed atakiem na Syrię. fot. EPA/PAP Sergiej Chirikow

REKLAMA

Putin podkreślił, że taka operacja pociągnęłaby za sobą wiele niewinnych ofiar, a także niosłaby ryzyko rozszerzenia się konfliktu poza Syrię i nowej fali terroryzmu.

Zdaniem rosyjskiego prezydenta, amerykańska interwencja wojskowa w Syrii bez mandatu ONZ będzie “aktem agresji”, który może podważyć wysiłki dyplomatyczne zmierzające do rozwiązania problemu irańskiego programu jądrowego, zakończenia konfliktu izraelsko-palestyńskiego oraz doprowadzić do dalszej destabilizacji na Bliskim Wschodzie.

Putin nie ma wątpliwości, że w Syrii miał miejsce atak chemiczny. Powtórzył jednak, że gazu bojowego użyli rebelianci, by sprowokować USA do interwencji wojskowej w tym kraju. “Nie ma żadnych powodów, by sądzić, że 21 sierpnia to władze Syrii, a nie rebelianci użyli broni chemicznej” – napisał prezydent Rosji.

Władimir Putin z zadowoleniem przyjął decyzję Obamy o kontynuowaniu dialogu w celu zakończenie konfliktu w Syrii. “Jeśli uda nam się uniknąć użycia siły przeciwko Syrii, poprawi to atmosferę w stosunkach międzynarodowych i wzmocni wzajemne zaufanie. To będzie nasz wspólny sukces, który otworzy drzwi do ściślejszej współpracy w innych złożonych kwestiach” – napisał Putin w “NYT”.

Putin skrytykował jako “niepokojące” i “niebezpieczne” amerykańskie interwencje wojskowe. Wyraził przekonanie, że w dalszej perspektywie szkodzą one interesom USA, w tym także wizerunkowi tego kraju na arenie międzynarodowej. “Miliony ludzi na świecie widzą w Ameryce nie państwo, które jest modelem demokracji, lecz kraj, który polega jedynie na brutalnej sile” – stwierdził rosyjski przywódca.

(PAP)

REKLAMA

2118011485 views

REKLAMA

2118011622 views

REKLAMA

REKLAMA

2119807981 views

REKLAMA

2118011708 views

REKLAMA

2118011781 views

REKLAMA

2118011848 views