REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaPutin rozmawiał z Obamą o amerykańskiej propozycji ws. Ukrainy

Putin rozmawiał z Obamą o amerykańskiej propozycji ws. Ukrainy

-

Prezydent Rosji Władimir Putin rozmawiał w piątek przez telefon z przywódcą USA Barackiem Obamą; politycy omawiali amerykańską propozycję dyplomatycznego rozwiązania kryzysu na Ukrainie – poinformował Biały Dom.

Prezydent Putin rozmawiał telefonicznie z prezydentem Obamą  fot. Wikipedia
Prezydent Putin rozmawiał telefonicznie z prezydentem Obamą fot. Wikipedia

Propozycję mogliby przedyskutować szczegółowo podczas następnego spotkania szefowie dyplomacji obu państw, Siergiej Ławrow i John Kerry – podały służby prasowe amerykańskiego prezydenta.

REKLAMA

Obama zasugerował, aby Rosja sformułowała „konkretną odpowiedź na piśmie” – dodał Biały Dom. Wezwał także Moskwę, by unikała dalszych prowokacji, w tym zrezygnowała koncentracji wojsk na granicy z Ukrainą.

Rozwiązanie dyplomatyczne „będzie możliwe tylko wówczas, gdy Rosja wycofa swoje wojska i nie podejmie środków o wiele bardziej naruszających integralność terytorialną i suwerenność Ukrainy” – dodał Biały Dom.

Rozmowa, która trwała godzinę, odbyła się z inicjatywy prezydenta Rosji i była pierwszą od momentu wprowadzenia nowych amerykańskich sankcji przeciw rosyjskim urzędnikom i bliskim współpracownikom Putina. Obama przebywa z oficjalną wizytą w Arabii Saudyjskiej.

Wcześniej Obama zagroził sankcjami wobec kluczowych sektorów gospodarki Rosji (finansowego, energetycznego, obrony, metalowego i górnictwa oraz inżynieryjnego), jeśli Kreml będzie eskalować sytuację na Ukrainie, np. wysyłając swe wojska do wschodnich i południowych regionów kraju. W tym celu prezydent Obama podpisał specjalny dekret, który umożliwi ministrowi skarbu USA nałożenie sankcji na sektory rosyjskiej gospodarki i działające w nich firmy w każdej chwili, bez zgody Kongresu.

(PAP)

REKLAMA

2114886662 views

REKLAMA

2114886894 views

REKLAMA

REKLAMA

2116683284 views

REKLAMA

2114887034 views

REKLAMA

2114887133 views

REKLAMA

2114887241 views