REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Putin i Obama: porozumienie z Iranem zgodne z interesem pokoju światowego

Putin i Obama: porozumienie z Iranem zgodne z interesem pokoju światowego

-

Barack Obama fot.Dennis Brack/Pool/EPA
Barack Obama fot.Dennis Brack/Pool/EPA

Prezydenci USA i Rosji, Barack Obama i Władmir Putin, wyrazili w środę przekonanie, że porozumienie sześciu mocarstw światowych z Iranem w sprawie jego programu nuklearnego jest zgodne z interesem świata jako całości – poinformował rzecznik Kremla.

REKLAMA

Podczas przeprowadzonej w środę rozmowy telefonicznej, która odbyła się – według Kremla – z inicjatywy strony amerykańskiej, obaj prezydenci wysoko ocenili rezultaty zakończonych porozumieniem rokowań w Wiedniu i podkreślili, że sukces rokowań był możliwy dzięki “konstruktywnemu współdziałaniu” sześciu mocarstw, Iranu oraz Unii Europejskiej.

Prezydenci zapewnili, że USA i Rosja będą współdziałać aby zapewnić realizację wiedeńskiego porozumienia.

Porozumienie przewiduje ograniczenie irańskiego programu nuklearnego i rezygnację Teheranu z dążenia do uzyskania broni nuklearnej w zamian za stopniowe znoszenie sankcji zastosowanych przez Zachód.

W opublikowanym oświadczeniu Kreml podkreślił, że porozumienie sprzyja umocnieniu zasad systemu nierozprzestrzenia broni nuklearnej i osłabieniu napięć na Bliskim Wschodzie. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA