REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaPutin dla NBC News: twierdzenie, że mamy coś na Trumpa, to stek...

Putin dla NBC News: twierdzenie, że mamy coś na Trumpa, to stek bzdur

-

Donald Trump i Władimir Putin fot. Jim Lo Scalzo/SPUTNIK POOL

„Twierdzenie, że mamy jakieś materiały, które mogłyby skompromitować prezydenta Donalda Trumpa, to stek bzdur” – powiedział rosyjski prezydent Władimir Putin w wywiadzie opublikowanym przez NBC News w niedzielę wieczór.

Rosyjski prezydent zaprzeczył też, że wiedział o próbach nawiązania nieformalnych kontaktów przez służby rosyjskie z ludźmi z najbliższego otoczenia Trumpa, podczas kampanii wyborczej.

REKLAMA

Rozmowa z Putinem została nadana w ramach programu „Niedzielny Wieczór z Megyn Kelly”.

W Stanach Zjednoczonych toczy się postępowanie wyjaśniające kontakty rosyjskich służb ze współpracownikami prezydenta Donalda Trumpa.

W czwartek przed senacką komisją wywiadu ma wystąpić zdymisjonowany na początku maja szef FBI, James Comey. Ma on zeznawać ws. ingerowania Rosji w kampanię prezydencką w USA w 2016 roku oraz podejrzeń o kontakty osób z otoczenia prezydenta Donalda Trumpa z przedstawicielami Kremla.

Oczekuje się, że Comey – który nadzorował śledztwo ws. rosyjskich wątków i na początku maja został niespodziewanie zwolniony ze stanowiska szefa FBI przez prezydenta Trumpa – będzie zeznawał na temat śledztwa oraz rozmów z szefem państwa o tej sprawie.

Bezpośrednio po zwolnieniu Comeya prezydent Trump udzielił sieci NBC wywiadu, w którym powiedział, że to on sam zadecydował o dymisji szefa FBI i podejmując tę decyzję, miał na uwadze nadzorowane przez niego śledztwo w sprawie kontaktów osób z otoczenia Trumpa z przedstawicielami rosyjskich władz.

Kilka dni przed zwolnieniem go z tej funkcji Comey poprosił o przyznanie dodatkowych funduszy na przyspieszenie śledztwa w sprawie ingerencji Rosji w amerykańską kampanię wyborczą. Przedmiotem dochodzenia była też ewentualna „koordynacja” działań – jak to ujął Comey – między stroną rosyjską a sztabem wyborczym Trumpa.

Przesłuchania Comeya w Senacie kryją w sobie „potencjalnie wybuchowy charakter” – wskazuje agencja Reutera. Reuters przytacza wypowiedź Lindy Peek-Schacht, która była doradczynią w administracji prezydenta Cartera. Twierdzi ona, że przesłuchanie Comeya pod wieloma względami przypomina toczące się w latach 70. senackie przesłuchania ws. Watergate. (PAP)

REKLAMA

2107696968 views

REKLAMA

REKLAMA

2107697200 views

REKLAMA

2109493591 views

REKLAMA

2107697341 views

REKLAMA

2107697440 views

REKLAMA

2107697548 views