REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Putin apeluje do Obamy o dialog oparty na wzajemnym szacunku

Putin apeluje do Obamy o dialog oparty na wzajemnym szacunku

-

Prezydent Rosji Władimir Putin zaapelował w sobotę do przywódcy Stanów Zjednoczonych Baracka Obamy o dialog oparty na wzajemnym szacunku i równym traktowaniu. Putin złożył też Obamie życzenia z okazji święta upamiętniającego deklarację niepodległości.

Putin w nocie z okazji amerykańskiego święta zwrócił uwagę, że relacje między Rosją a USA są nadal kluczowe dla rozwiązywania światowych kryzysów. Przyznał jednocześnie, że w ostatnim czasie na linii Moskwa-Waszyngton doszło do różnicy zdań na tematy konfliktu na wschodzie Ukrainy, a także spraw obronnych i demokracji.

REKLAMA

“W swojej nocie gratulacyjnej prezydent Rosji zaznaczył, że mimo różnic między dwoma krajami stosunki rosyjsko-amerykańskie pozostają najważniejszym czynnikiem zapewniającym międzynarodowy pokój i stabilizację” – poinformował Kreml w oświadczeniu cytowanym przez agencję TASS.

Putin wyraził jednocześnie przekonanie, że Rosja i USA mogą znaleźć rozwiązanie dla najbardziej skomplikowanych wyzwań i zagrożeń stojących przed społecznością międzynarodową. Jednak aby tak się stało muszą opierać stosunki na zasadach równości i wzajemnego poszanowania dla swoich interesów – ocenił Putin.

W oświadczeniu nie odniesiono się do zachodnich sankcji nałożonych na Moskwę w związku z jej zaangażowaniem w konflikt na wschodzie Ukrainy. Agencja Reutera zwraca uwagę, że treść noty była podobna do tej wysłanej w zeszłym roku.(PAP)

fot. Wikipedia

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks