REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaPrzyszła małżonka Charlesa Mansona pochodzi z Illinois

Przyszła małżonka Charlesa Mansona pochodzi z Illinois

-

Charles Manson, odsiadujący w Kalifornii wyrok dożywotniego więzienia, zamierza wkrótce wstąpić w związek małżeński. Władze penitencjarne oficjalnie potwierdziły, że 80-letni Manson otrzymał zgodę na zawarcie związku małżeńskiego z 26-letnią Afton Elaine Burton z Bunker Hill w stanie Illinois.

Przedstawiciel władz więzienia w Corcoran powiedział, że nie ma jeszcze terminu ślubu i para ma trzy miesiące na zawarcie związku. Natomiast przyszła małżonka przestępcy poinformowała, że ceremonia, na którą będą mogli zaprosić dziesięć osób spoza więzienia, odbędzie się w grudniu.

REKLAMA

W latach 60. ubiegłego wieku Manson był przywódcą sekty, odpowiedzialnej za serię zabójstw w rejonie Los Angeles, w tym znajdującej się w ósmym miesiącu ciąży aktorki Sharon Tate, żony reżysera Romana Polańskiego.

Śledztwo ustaliło, że Mansona nie było na miejscu zbrodni, ale m.in. za podżeganie do tego zabójstwa został skazany na karę śmieci. Po zniesieniu w Kalifornii kary śmierci wyrok zamieniono na dożywotnie więzienie.

Obecnie kontakty Burton z Mansonem są podczas widzeń ograniczone. Mogą się uściskać tylko na początku i na końcu każdego widzenia. Ze względu na fakt, że zbrodniarz odsiaduje wyrok dożywotniego więzienia wizyty rodzinne – tym eufemizmem określa się widzenia małżeńskie − nie będą możliwe nawet wtedy, gdy zalegalizują swój związek.

Przyszła panna młoda, używająca obecnie nazwiska Star nie mówi wiele na temat tego wydarzenia i nadchodzącej ceremonii. To prawda. Taka ceremonia będzie miała miejsce.

Charles Manson fot.California Dept. of Corrections/EPA
Charles Manson fot.California Dept. of Corrections/EPA

“Kocham go i chcę z nim być”

Jeszcze w ubiegłym roku w rozmowie z magazynem „Rolling Stone” twierdziła: „Ludzie mówią, że zwariowałam, ale oni mnie nie znają. To jest coś, czego mi potrzeba, coś, do czego się urodziłam”.

W wywiadzie dla tego samego magazynu Manson, który w przeszłości był żonaty dwukrotnie, traktował plotki o małżeństwie jako ”stertę śmieci”. − Odgrywamy to wszystko, by dać pożywkę opinii publicznej − mówił. Ujawnił wtedy również, że jest biseksualny. – Dla mnie seks, to jak chodzenie do toalety. Nie liczy się tutaj, czy to dziewczyna czy nie – mówił więzień, który nie ma żadnych perspektyw na warunkowe zwolnienie.  

Dlaczego więc w takich okolicznościach Burton chce wychodzić za mąż? Zapewnia, że chce dalej działać na rzecz uniewinnienia Mansona, a dzięki temu, że zostanie jego małżonką uzyska prawo do ujawnienia informacji sądowych niedostępnych dla osób nie będących krewnymi skazanego. – Są pewne rzeczy, które mogą zrobić tylko najbliżsi krewni – stwierdza Burton, odmawiając ujawnienia dalszych szczegółów.

Manson obiektem uwielbienia

W wywiadach dla mediów Burton przyznaje, że Charlesa Mansona „odkryła” w wieku 16 lat. Od tego czasu przestępca stał się jej obsesją. Mając 18 lat przeprowadziła się do kalifornijskiego Corcoran, by być bliżej obiektu swego uwielbienia. Jej rodzice byli zszokowani tą decyzją, lecz nie byli w stanie zapobiec wyprowadzce córki. By upodobnić się do Mansona, Burton wymalowała sobie nawet na czole znak X, który później przestępca przemalował na swastykę.

Burton wierzyła wtedy i wierzy do dzisiaj, że stojąc na czele ruchu ATWA Manson ocali środowisko naturalne Ziemi. Pokazując się publicznie Burton najczęściej nosi koszulkę z emblematem AWTA, co oznacza „air, trees, water, animals” (powietrze, drzewa, woda, zwierzęta), o których ochronę zamierza wspólnie z Mansonem walczyć.

Otworzyła blog Release Charles Manson Now, na którym domaga się uwolnienia przyszłego męża, publikując listy innych jego zwolenników z całego świata.

Domagamy się sprawiedliwości dla Masona, który został niesłusznie osądzony. Żądamy też sprawiedliwości dla planety Ziemia. Żądamy natychmiastowego i bezwarunkowego uwolnienia Charlesa Mansona” – stwierdza petycja na portalu, którego autorka zapewnia, że listy poparcia dla przestępcy zostaną przedstawione „władzom stanu Kalifornia i całemu światu”.

Ceremonia bez rodziców 

Ojciec Burton, Phil Burton, w niedawnym wywiadzie dla brytyjskiego dziennika „The Daily Mail” poinformował, że ani on, ani jego małżonka Melissa nie zamierzają wziąć udziału w ceremonii ślubnej.

Nigdy nie wyrzekliśmy się i nigdy nie wyrzekniemy się naszej córki, bez względu na to, co uczyni w życiu. Kocham swoje dzieci nad życie. Kocham swoją córkę, moja małżonka ją kocha i wiem, że i ona nas kocha – mówił 45-letni Burton w wywiadzie udzielonym w swoim domu w Bunker Hill w Illinois. – Zawsze była, nawet jeszcze jako młoda dziewczyna niezwykle skoncentrowana na tym, co robi – czy było to ratowanie wielorybów czy cokolwiek innego. Wydaje mi się, że ta szczególna sytuacja z Mansonem ma miejsce w tym momencie jej życia, w której poszukuje głębszych odpowiedzi na trudniejsze pytania.

Z kolei Debra Tate, której ciężarna siostra Sharon zginęła z rąk morderców w 1969 r., większość swego życia poświęciła na rzecz odwrócenia uwagi opinii publicznej od Mansona i zapewnienia, że zbrodniarz pozostanie w więzieniu. Wiadomość o ślubie Mansona Tate uznała za „absurdalną” i „szaloną”.

Uważa, że przyszłej małżonce Mansona tylko wydaje się, że stoi on na czele ruchu na rzecz ochrony środowiska. – Ciekawa jestem jak długo zajmie jej odkrycie, że on jest zwyczajnym oszustem. Ciekawa też jestem, czego brak jej w życiu, by decydować się na poślubienie 80-letniego mężczyzny. Czy jest ona ofiarą? A może osobą obłąkaną?

Andrzej Kazimierczak

a.kazimierczak@zwiazkowy.com

 

Zdjęcie główne: Afton Elaine Burton fot.YouTube

REKLAMA

2129179468 views

REKLAMA

REKLAMA

2129179483 views

REKLAMA

REKLAMA

2130975803 views

REKLAMA

2129179493 views

REKLAMA

2129179496 views

Piąta siła wszechświata

Gwiezdne wrota

Znajda w metrze

Karuzela mutacji

Potwór o 21 twarzach

REKLAMA

2129179500 views