REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaPrzesłuchania w sprawie szturmu na Kapitolu koncentrują się na ekstremistach i Trumpie

Przesłuchania w sprawie szturmu na Kapitolu koncentrują się na ekstremistach i Trumpie

-

Komisja Izby Reprezentantów USA prowadząca dochodzenie w sprawie wydarzeń z 6 stycznia 2021 roku, kiedy doszło do bezprecedensowego szturmu na Kapitol USA, w czwartek wieczorem przeprowadziła pierwsze z serii publicznych przesłuchań. Opinia publiczna miała okazję zapoznać się z dowodami, które komisja zbierała przez ostatni rok, by znaleźć odpowiedzialnych za najbardziej dramatyczne wydarzenia w historii USA.

Siedmiu Demokratów i dwóch Republikanów zasiadających w dziewięcioosobowej komisji ma nadzieję, że przesłuchania te przyciągną uwagę amerykańskiej opinii publicznej i uświadomią jej, jak wielka przemoc miała miejsce 6 stycznia 2021.
Planują również wykorzystać ustalenia będące wynikiem ponad tysiąca przeprowadzonych przesłuchań, aby zwrócić uwagę na osoby, które odegrały kluczową rolę w szturmie na Kapitol i udowodnić, że była to celowa, bezprecedensowa próba zablokowania certyfikacji wyborczego zwycięstwa Joe Bidena.

REKLAMA

Komisja w czasie śledztwa skupiała się na kilku obszarach, w tym wysiłkach byłego republikańskiego prezydenta Donalda Trumpa i jego sojuszników, które miały na celu poddanie w wątpliwość wyniku wyborów i zablokowanie zwycięstwa prezydenta Joe Bidena. Na to, że szturm zwolenników Trumpa na Kapitol, by przerwać zatwierdzenie wyniku wyborów, był przynajmniej do pewnego stopnia zaplanowany, wskazują dotychczasowe dowody ujawnione przez komisję śledczą Izby Reprezentantów.

Komisja pod lupę wzięła także sprawę finansowania i organizowania wieców w Waszyngtonie, które miały miejsce przed atakiem, analizowano błędy w zakresie bezpieczeństwa popełnione przez policję Kapitolu i agencje federalne oraz działania samych uczestników zamieszek.

W toku posiedzenia mają zostać upublicznione dotychczas utajnione filmy, zdjęcia i nagrania dźwiękowe ze szturmu na Kapitol.

(tos)

REKLAMA

2105155014 views

REKLAMA

2105155247 views

REKLAMA

2106951639 views

REKLAMA

2105155390 views

REKLAMA

2105155490 views

REKLAMA

2105155599 views