REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Przełożono lot statku transportowego Cygnus na ISS

Przełożono lot statku transportowego Cygnus na ISS

-

Orbital ATK Cygnus fot.Cristobal Herrera/EPA
Orbital ATK Cygnus fot.Cristobal Herrera/EPA

Na 14 minut przed planowanym startem odwołano w czwartek lot amerykańskiego bezzałogowego statku towarowego Cygnus, który miał udać się z misją na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS). Kolejna próba startu przewidziana jest na piątek – podała agencja NASA.

REKLAMA

2147483647 clicks

Powodem odłożenia startu była zła pogoda panująca na przylądku Canaveral na Florydzie. Kolejne okno startowe nastąpi w piątek wieczorem i wtedy zaplanowano kolejną próbę startu rakiety Atlas V, która ma wynieść Cygnusa na orbitę. Jednak prognoza pogody nie jest korzystna i start może zostać ponownie przełożony.

Na pokładzie Cygnusa znajduje się się ładunek o masie ok. 3,5 tony, w skład którego wchodzi żywność, woda i ubrania dla sześciu astronautów przebywających na orbicie, a także sprzęt i materiały potrzebne do przeprowadzenia ok. 250 doświadczeń naukowych.

Wraz z definitywnym wycofaniem ze służby kilka lat temu temu amerykańskich wahadłowców, NASA została pozbawiona własnych środków zaopatrywania ISS. Wymiana członków załogi ISS następuje obecnie wyłącznie za pomocą rosyjskich statków Sojuz.

Cygnus należy do amerykańskiej firmy Orbital ATK, dla której ma to być czwarta misja zaopatrzeniowa na ISS. Natomiast rakieta Atlas V należy do firmy United Launch Alliance, która jest wspólnym przedsięwzięciem koncernów Lockheed Martin i Boeing. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2131553841 views

REKLAMA

REKLAMA

2131553856 views

REKLAMA

REKLAMA

2133350176 views

REKLAMA

2131553866 views

REKLAMA

2131553869 views

REKLAMA

2131553873 views