REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaPrzedstawiciel USA: Stany i UE zgodne ws. zaostrzenia sankcji na Rosję

Przedstawiciel USA: Stany i UE zgodne ws. zaostrzenia sankcji na Rosję

-

USA i ich europejscy sojusznicy wyrazili w czwartek poparcie dla objęcia Rosji sankcjami sektorowymi, jeśli będzie usiłowała zakłócić wybory prezydenckie na Ukrainie 25 maja – poinformował wysoki rangą przedstawiciel Departamentu Stanu USA. 

Barack Obama fot.Junko Kimura-Matsumoto/POOL/PAP/EPA
Barack Obama fot.Junko Kimura-Matsumoto/POOL/PAP/EPA

„Wszyscy ministrowie, w tym sekretarz stanu USA John Kerry, podkreślili, że wolne i sprawiedliwe wybory na Ukrainie, w tym na wschodzie kraju 25 maja są absolutnie kluczowe” – powiedział dziennikarzom w Londynie.

REKLAMA

W brytyjskiej stolicy odbyło się spotkanie ministrów spraw zagranicznych 11 państw grupy Przyjaciół Syrii (W.Brytania, USA, Francja, Niemcy, Włochy, Arabia Saudyjska, Egipt, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Jordania, Katar i Turcja) z szefem opozycji syryjskiej Ahmadem Dżarbą.

Na spotkaniu „panowała szeroka zgoda co do tego, że jeśli wybory zostaną zakłócone i będzie za tym stała Moskwa, trzeba będzie przejść do sankcji sektorowych” – powiedział amerykański dyplomata, zastrzegając sobie anonimowość. „Nie ma różnicy poglądów w tej kwestii” – dodał.

W sobotę kanclerz Niemiec Angela Merkel i prezydent Francji Francois Hollande zagrozili Rosji zaostrzeniem sankcji w przypadku, gdyby wybory na Ukrainie nie mogły odbyć się ze względu na postawę Moskwy. Również na początku maja Merkel i prezydent USA Barack Obama zagrozili, że jeśli Rosja będzie kontynuować destabilizację Ukrainy i zakłóci głosowanie 25 maja w tym kraju, to nie będą mieć wyboru i wprowadzą sankcje sektorowe, czyli wymierzone w gałęzie rosyjskiej gospodarki.(PAP)

 

REKLAMA

2107784044 views

REKLAMA

REKLAMA

2107784276 views

REKLAMA

2109580667 views

REKLAMA

2107784417 views

REKLAMA

2107784516 views

REKLAMA

2107784624 views