REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaPrzedstawiciel służb wywiadowczych USA opuścił Niemcy

Przedstawiciel służb wywiadowczych USA opuścił Niemcy

-

Niemcy opuścił w czwartek najwyższy rangą przedstawiciel służb wywiadowczych USA w tym kraju – informują niemieckie media. Do wyjazdu wezwał go rząd niemiecki w związku z podejrzeniem dwóch przypadków amerykańskiego szpiegostwa w Niemczech.

Ambasada USA w Berlinie fot.Maurizio Gambarini/EPA
Ambasada USA w Berlinie fot.Maurizio Gambarini/EPA

W tym miesiącu ujawnione zostały w Niemczech – w resorcie obrony i w wywiadzie BND – dwa domniemane przypadki szpiegostwa dla USA. Wcześniej wielkie oburzenie wywołały w tym kraju rewelacje byłego współpracownika amerykańskiej Agencji Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) Edwarda Snowdena, dotyczące globalnej inwigilacji elektronicznej prowadzonej przez tę agencję, łącznie z podsłuchiwaniem telefonu kanclerz Angeli Merkel.

REKLAMA

Tydzień temu Berlin zdecydował się na bezprecedensowy krok, wzywając głównego przedstawiciela służb wywiadowczych USA w ambasadzie Stanów Zjednoczonych w Niemczech (rezydenta CIA) do opuszczenia kraju. Szef niemieckiej dyplomacji Frank-Walter Steinmeier oświadczył wtedy, że ta decyzja rządu Niemiec była właściwą i nieuchronną reakcją na nowe doniesienia o działalności szpiegowskiej USA w Niemczech.(PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2105051102 views

REKLAMA

2105051335 views

REKLAMA

2106847727 views

REKLAMA

2105051478 views

REKLAMA

2105051577 views

Na walizkach

A może do Europy?

Kolorowa sałatka

REKLAMA

2105051686 views