REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaProtest w St.Louis po tym jak policja zastrzeliła Afroamerykanina

Protest w St.Louis po tym jak policja zastrzeliła Afroamerykanina

-

fot.Sid Hasting/EPA
fot.Sid Hasting/EPA

W St. Louis w USA doszło w środę do demonstracji przed lokalnym komisariatem policji po tym jak funkcjonariusze zastrzelili tego dnia Afroamerykanina. Służby bezpieczeństwa tłumaczą, że mężczyzna wycelował w kierunku jednego z policjantów broń.

Ponad tydzień temu władze hrabstwa St. Louis ogłosiły stan wyjątkowy po tym jak doszło tam do konfrontacji między policją a uczestnikami uroczystości w pierwszą rocznicę zastrzelenia Afroamerykanina Michaela Browna przez białego policjanta w Ferguson.

REKLAMA

Szef policji z St. Louis Sam Dotson tłumaczył w środę, że do zdarzenia doszło podczas przeszukania mieszkania znajdującego się w dzielnicy, w której często dochodzi do przestępstw. Po tym jak funkcjonariusze weszli do domu, jego tylnym wyjściem wybiegło dwóch czarnoskórych mężczyzn ignorując wezwania do zatrzymania się. Następnie jeden z nich wyciągnął broń i skierował ją w kierunku policjanta, który broniąc się postrzelił go ze skutkiem śmiertelnym.

Policja podała także, że zabity to 18-letni Mansur Ball-Bey. Nie znana jest natomiast tożsamość drugiego mężczyzny, który zdążył uciec. Obaj policjanci są biali i mają odpowiednio 33 i 29 lat – ujawniły służby bezpieczeństwa.

Broń znaleziona przy zastrzelonym mężczyźnie była zdaniem Dotsona kradziona. Na miejscu znaleziono także twarde narkotyki.

„Funkcjonariusze szukali broni, brutalnych przestępców, osób łamiących w okolicy prawo” – relacjonował szef policji z St. Louis. Zaznaczył, że policjanci mieli nakaz przeszukania mieszkania.

Mimo tych tłumaczeń pod lokalnym komisariatem zebrały się dziesiątki ludzi, którzy oskarżają policję o przemoc. Specjalne oddziały sił bezpieczeństwa zaapelowały do demonstrantów o rozejście się, a trzy osoby zatrzymano za blokowanie ruchu.

9 sierpnia 2014 r. Brown został zastrzelony przez białego policjanta Darrena Wilsona na ulicy w Ferguson. Okoliczności tej tragedii do dzisiaj pozostają niejasne, ale fakt, iż czarnoskóry nastolatek zginął od kuli białego policjanta, stał się powodem długotrwałych burzliwych demonstracji i rozruchów w całych Stanach Zjednoczonych.(PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2109349403 views

REKLAMA

2109349635 views

REKLAMA

REKLAMA

2111146026 views

REKLAMA

2109349776 views

REKLAMA

2109349875 views

REKLAMA

2109349983 views