REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaProtest po aresztowaniu kobiety na placu zabaw

Protest po aresztowaniu kobiety na placu zabaw

-

Aresztowanie kobiety za to, że przebywała na zamkniętym placu zabaw, wzburzyło część mieszkańców Meridian w stanie Idaho W obronie aresztowanej zorganizowano protest przed ratuszem; wzywano na nim do rozluźnienia ograniczeń nałożonych z powodu epidemii.

40-letnia Sarah Brady uczestniczyła w małym proteście na zamkniętym placu zabaw. Funkcjonariusze kilkukrotnie przekonywali kobietę do przestrzegania zasad, ale ta konsekwentnie się do nich nie stosowała. W końcu policja ją aresztowała. W trakcie aresztowania na placu zabaw – według świadków – przebywała dwójka jej dzieci.

REKLAMA

Plac zabaw został oklejony taśmą i oznaczony znakami informującymi, że jest zamknięty z powodu epidemii. Władze argumentowały swoją decyzję tym, że na metalowych częściach huśtawek i zjeżdżalni relatywnie długo utrzymuje się koronawirus.

„Nie byłam jedyną osobą, która była na placu zabaw. Z pewnością nie korzystałam z jego wyposażenia. Nie huśtałam się, nie dotknęłam nawet huśtawki” – utrzymuje kobieta.

Brady, której grozi kara tysiąca dolarów, po kilku godzinach została wypuszczona z aresztu. Zdarzenie doprowadziło do protestu w jej obronie. Kilkaset osób pod ratuszem w Meridian manifestowało, wzywając do rozluźnienia ograniczeń nałożonych przez władze z powodu epidemii. Większość z nich nie miała na sobie maseczek.

Lokalna policja przekazała w oświadczeniu, że „wspiera prawo do pokojowych protestów, ale nie nie należy do nich niszczenie mienia publicznego oraz ignorowanie zamknięcia miejskiej własności”. (PAP)

REKLAMA

2107140009 views

REKLAMA

REKLAMA

2107140241 views

REKLAMA

2108936632 views

REKLAMA

2107140381 views

REKLAMA

2107140480 views

REKLAMA

2107140587 views