REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaProkuratura: zarzuty pomocy przy morderstwie Floyda dla trzech policjantów

Prokuratura: zarzuty pomocy przy morderstwie Floyda dla trzech policjantów

-

Wydano nakazy aresztowania trzech policjantów obecnych przy zatrzymaniu George’a Floyda – poinformował w środę prokurator generalny Minnesoty Keith Ellison. Postawiono im zarzuty pomocy oraz nakłaniania do morderstwa.

Aresztowania trzech policjantów obecnych przy brutalnym zatrzymaniu Floyda domagała się rodzina zmarłego.

REKLAMA

Do tej pory zarzuty postawiono jedynie funkcjonariuszowi, który przyduszał kolanem Floyda i nie reagował na jego słowa, iż nie może oddychać. Derek Chauvin został aresztowany; oskarżono go o morderstwo trzeciego stopnia, ale w środę prokuratura ogłosiła, że będzie odpowiadać za zabójstwo drugiego stopnia.

Wszyscy czterej policjanci obecni przy zatrzymaniu zmarłego zostali zwolnieni z pracy. Gubernator Minnesoty Tim Walz we wtorek wszczął śledztwo mające wykazać czy w przeszłości w policji w Minneapolis dochodziło do dyskryminacji ze względu na rasę.

W USA trwają protesty, których zarzewiem stało się zabójstwo przez policję w Minneapolis pod koniec maja Afroamerykanina George’a Floyda.

Demonstracje w większości są pokojowe. Po zmroku przeradzały się w niektórych miejscach w rozruchy, podczas których zdarzały się przypadki plądrowania sklepów i niszczenia mienia.

Dla wielu obywateli USA zabicie Floyda to nie odosobniony incydent, ale przykład systemowego przyzwolenia na przesadną agresję policji, szczególnie wobec osób czarnoskórych.(PAP)

REKLAMA

2123110160 views

REKLAMA

REKLAMA

2123110177 views

REKLAMA

REKLAMA

2124906497 views

REKLAMA

2123110187 views

REKLAMA

2123110193 views

REKLAMA

2123110197 views