REKLAMA

2129245295 views

REKLAMA

2129245294 views
0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaProkurator generalny USA: miasta azylowe stracą fundusze federalne

Prokurator generalny USA: miasta azylowe stracą fundusze federalne

-

Jeff Session fot.Shawn Thew/EPA
Jeff Session fot.Shawn Thew/EPA

Minister sprawiedliwości i prokurator generalny USA Jeff Sessions zapowiedział w poniedziałek wstrzymanie funduszy federalnych dla tzw. miast azylowych, które odmawiają wydawania nielegalnych imigrantów władzom federalnym w celu deportacji.

REKLAMA

Prokurator oznajmił, że prawo federalne daje możliwość wstrzymania funduszy federalnych oraz że kroki takie zostaną niedługo podjęte. Sessions na konferencji prasowej podał, iż jedynie w zeszłym tygodniu w ponad 200 przypadkach miasta azylowe odmówiły wydania nielegalnych imigrantów agentom federalnym w celu deportacji.

Prokurator podkreślił, że przez takie działanie miasta narażają bezpieczeństwo swoich obywateli, którzy są ofiarami przestępstw popełnianych przez nielegalnych emigrantów. „Takie postępowanie nie może być kontynuowane; wypuszczając przestępców z powrotem na ulice, nasz kraj staje się bardziej niebezpieczny” – powiedział Sessions.

Podał przykład Kathryn Steinle, która w 2015 roku została zastrzelona podczas popołudniowego spaceru w San Francisco przez nielegalnego emigranta z Meksyku, który miał kartotekę kryminalną i był wielokrotnie deportowany z USA.

Zdaniem Sessionsa, wiele dużych miast takich jak Chicago, Los Angeles czy Nowy Jork oraz setki innych małych gmin nie wypełniają swojego obowiązku informowania służb federalnych, które po otrzymaniu takiej informacji mają prawo przejąć imigranta i go deportować.

Sessions potwierdził, że miliardy funduszy federalnych zostanie wstrzymanych, jeśli miasta będą kontynuować swoje postępowanie i nie będą respektować prawa. Dodał, że miasta aplikujące o granty ministerstwa sprawiedliwości będą zobowiązane udowodnić, że respektują federalne prawa imigracyjne.

Ministerstwo sprawiedliwości, które w tym roku finansowym dysponuje około 4,1 mld dolarów w grantach, będzie także rozważało nakazanie zwrotu otrzymanych już funduszy.

Prezydent USA Donald Trump zapowiadał w kampanii wyborczej wstrzymanie funduszy dla miast azylowych.

Z Waszyngtonu Joanna Korycińska (PAP)

4 KOMENTARZE

    • Jacusiu alez utrzymuja sie sami. Przeczytaj uwaznie komentarz Ezy.
      Ps.
      Te pieniadze to taki ‘rozdzielnik’ wyrownujacy nierownosci spoleczne, ktory powinien byc juz dawno zlikwidowany.

  1. Jacuniu dziecko, a czy zadałeś sobie pytanie skąd rząd federalny ma pieniądze? Z twoich i moich podatków. Z Illinois wpływa do kasy państwa więcej niż z “czerwonych” stanów Południa choć właśnie te stany dostają z Waszyngtonu najwięcej forsy na różne programy socjalne. Tak więc, odbieranie tego co nam się należy nazwać można kradzieżą.

REKLAMA

2121557428 views

REKLAMA

REKLAMA

2121557448 views

REKLAMA

REKLAMA

2123353768 views

REKLAMA

2121557459 views

REKLAMA

2121557468 views

REKLAMA

2121557472 views