REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaPróba staranowania bramy siedziby NSA

Próba staranowania bramy siedziby NSA

-

Siedziba główna NSA w Fort Meade w stanie Maryland fot.NSA/Handout/EPA
Siedziba główna NSA w Fort Meade w stanie Maryland fot.NSA/Handout/EPA

Dwaj mężczyźni usiłowali w poniedziałek staranować samochodem bramę wjazdową do siedziby amerykańskiej Agencji Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) w wielkim obiekcie wojskowym Fort Meade w stanie Maryland. Padły strzały. Jest co najmniej jedna ofiara śmiertelna.

REKLAMA

Reuters informuje, powołując się na amerykańskie media, że strażnicy zastrzelili jednego z mężczyzn w tym samochodzie i ciężko ranili drugiego. Według telewizji NBC, powołującej się na nieokreślone bliżej źródła, mężczyźni byli przebrani za kobiety, a samochód był kradziony.

Rzeczniczka FBI powiedziała, że nie przypuszcza się, by incydent ten miał związek z terroryzmem. Nie ma na razie żądnych informacji na temat motywów napastników.

Agencja Asociated Press informuje, powołując się na dwie osobistości oficjalne, które zastrzegły sobie anonimowość, że co najmniej jedna z osób w samochodzie zginęła, kiedy doszło do wymiany strzałów.

Rzeczniczka FBI Amy J. Thoreson poinformowała mailem, że miejsce, w którym doszło do wymiany strzałów jest pod kontrolą. Dodała, że FBI przesłuchuje świadków zajścia.

Jedna z lokalnych stacji telewizyjnych pokazała dwa uszkodzone pojazdy, w tym jeden policyjny, w pobliżu bramy i personel wnoszący do karetki pogotowia rannego mężczyznę w mundurze.(PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2128653226 views

REKLAMA

REKLAMA

2128653242 views

REKLAMA

REKLAMA

2130449562 views

REKLAMA

2128653252 views

REKLAMA

2128653256 views

REKLAMA

2128653260 views