REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaPrezydent Trump zapowiedział wysłanie Gwardii Narodowej do Kenoshy

Prezydent Trump zapowiedział wysłanie Gwardii Narodowej do Kenoshy

-

Prezydent Donald Trump poinformował w środę, że urzędnicy stanu Wisconsin zaakceptowali wsparcie federalnych organów ścigania w związku z protestami w Kenoshy. Zapowiedział też, że wyśle do tego miasta Gwardię Narodową Stanów Zjednoczonych.

Trump na Twitterze poinformował, że rozmawiał z gubernatorem stanu Wisconsin Tonym Eversem, który zgodził się przyjąć pomoc federalną. Dodał, że w środę wyśle federalne organy ścigania i Gwardię Narodową do Kenoshy, aby „przywrócić prawo i porządek”.
Wcześniej w środę policja stanu Illinois aresztowała nieletniego w związku z wtorkową strzelaniną podczas protestów w Kenoshy, w której zginęły dwie osoby. Komendant Norman Johnson z departamentu policji w miejscowości Antioch w powiecie Lake powiedział, że nazwisko podejrzanego nie zostało ujawnione, ponieważ ma on mniej niż 18 lat.Według Reutera aresztowany został zidentyfikowany jako 17-letni Kyle Rittenhouse. Agencja, powołując się na przedstawiciela sądu w powiecie Lake w Illinois, podała, że Rittenhouse został oskarżony o umyślne zabójstwo pierwszego stopnia.W ataku przeprowadzonym we wtorek wieczorem zginęły dwie osoby, a jedna została ranna. Na nagraniu z wydarzenia zamieszczonym w mediach społecznościowych widać, jak trzymający długą broń sprawca ucieka z miejsca zbrodni, oddając strzały w kierunku ścigających go ludzi.

W Kenoshy od niedzieli trwają zamieszki, które wybuchły po tym, gdy policja postrzeliła Afroamerykanina, 29-letniego Jacoba Blake’a. Nagranie z wydarzenia pokazuje, jak mężczyzna, ignorując polecenia policji i próbując otworzyć drzwi do swojego samochodu, zostaje siedmiokrotnie postrzelony w plecy na oczach żony i dzieci. W poniedziałek do miasta skierowano oddziały Gwardii Narodowej.

REKLAMA

Według członków rodziny Blake jest przytomny, ale częściowo sparaliżowany w wyniku uszkodzenia rdzenia kręgowego. (PAP)

REKLAMA

2103076202 views

REKLAMA

2103076435 views

REKLAMA

2104872827 views

REKLAMA

2103076578 views

REKLAMA

2103076678 views

REKLAMA

2103076787 views