REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaPrezydent Trump zaleca, by unikać spotkań z udziałem więcej niż 10 osób

Prezydent Trump zaleca, by unikać spotkań z udziałem więcej niż 10 osób

-

Prezydent Donald Trump zalecił w poniedziałek Amerykanom, by pracowali zdalnie, unikali spotkań z udziałem ponad 10 osób oraz restauracji i barów. Wytyczne administracji amerykańskiej, mające na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się Covid-19, będą obowiązywać przez 15 dni.

Trump, którzy przedstawił zalecenia swej administracji podczas konferencji prasowej podkreślił, że rząd nie nakazał do tej pory zamknięcia barów i restauracji, a jedynie rekomenduje pozostanie w domach.

REKLAMA

Wśród wytycznych dla Amerykanów na najbliższe 15 dni, jest też apel o unikanie podróży i składania wizyt, które nie są konieczne.

Jeśli każdy „poświęci się” teraz, to „jako jeden naród pokonamy wirusa” – zapewniał Trump. „Razem będziemy obchodzić wielkie święto” – dodał.

Prezydent poinformował, że Stany Zjednoczone zakupiły sprzęt medyczny, który będzie dostarczony do stosownych placówek i zapowiedział, że władze rozważają budowę tymczasowych szpitali. Najtrudniejszy etap epidemii – w jego ocenie – powinien zakończyć się w lipcu, sierpniu lub później.

Trump zapewnił, że jego administracja nie rozważa wprowadzenia godziny policyjnej, ale w niektórych miejscach kraju nie jest ona wykluczona. Takie przepisy obowiązują już na Portoryko.

Uznał też, że poszczególne stany powinny same decydować o organizowaniu prawyborów w okresie epidemii. Na wtorek zaplanowano je w Arizonie, Ohio, Illinois oraz na Florydzie. Gubernator Ohio Mike DeVine wezwał w poniedziałek do ich przełożenia.

Trump, który nazwał koronawirusa „niewidocznym wrogiem”, oznajmił, że jego priorytetem jest teraz powstrzymanie epidemii. „Rynek sam się sobą zajmie; będzie bardzo silny, gdy pozbędziemy się wirusa” – mówił. Przyznał jednak, iż Stany Zjednoczone „być może” zmierzają ku recesji. Zapowiedział też, że linie lotnicze otrzymają wsparcie na „100 procent”.

W trakcie konferencji prasowej Trumpa w Białym Domu indeksy na Wall Street zanotowały spadek o 10 proc. – podała Associated Press.

Według ostatnich danych w Stanach Zjednoczonych koronawirus zaatakował blisko 4 tys. osób; zmarło co najmniej 68 osób. Największe ogniska zakażeń znajdują się w stanach Waszyngton i Nowy Jork oraz w Kalifornii.

Z Waszyngtonu Mateusz Obremski (PAP)

REKLAMA

2103265130 views

REKLAMA

2103265363 views

REKLAMA

2105061755 views

REKLAMA

2103265506 views

REKLAMA

2103265606 views

REKLAMA

2103265715 views