REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaPrezydent Trump poparł Elona Muska, który nielegalnie otworzył fabrykę Tesli

Prezydent Trump poparł Elona Muska, który nielegalnie otworzył fabrykę Tesli

-

Prezydent Donald Trump poparł we wtorkowym w tweecie decyzję Elona Muska, który wbrew zakazom władz Kalifornii zapowiedział uruchomienie swojej fabryki samochodów elektrycznych Tesla w tym stanie.

“Kalifornia powinna pozwolić Tesli @elonmusk otworzyć fabrykę, TERAZ. Można to zrobić Szybko i Bezpiecznie!” – głosi tweet Trumpa.

REKLAMA

W poniedziałek Musk, który jest dyrektorem wykonawczym fabryki samochodów Tesla, powiedział, że produkcja zostaje wznowiona w jego zakładach. Dodał, że jeśli ktoś ma być w związku z tym aresztowany, to powinien to być on.

Władze Kalifornii zapowiedziały, że będą reagować “etapami” na łamanie przez firmy przepisów związanych z pandemią.


W weekend Musk napisał na Twitterze, że ma dość takich ograniczeń i zagroził, że jeśli Kalifornia ich nie zniesie, to zakłady Tesli zostaną przeniesione do Nevady. Oskarżył też lokalne władze o to, że są “nieracjonalne i oderwane od rzeczywistości”.

Podczas telekonferencji z inwestorami Musk oświadczył niedawno, że przedłużanie zamrożenia gospodarki to działanie “faszystowskie i niedemokratyczne” – podaje AFP.

Gubernator Kalifornii Gavin Newsom zapowiedział w poniedziałek, że ograniczenia dotyczące przedsiębiorstw zaczną być znoszone z początkiem przyszłego tygodnia, przy zachowaniu pewnych środków bezpieczeństwa w związku z pandemią.

Trump stara się przeforsować całkowite odmrożenie gospodarki, czemu przeciwni są epidemiolodzy. (PAP)

REKLAMA

2128818471 views

REKLAMA

REKLAMA

2128818487 views

REKLAMA

REKLAMA

2130614807 views

REKLAMA

2128818497 views

REKLAMA

2128818501 views

REKLAMA

2128818505 views