REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Prezydent Trump podpisał ustawę oddalającą widmo "shutdownu"

Prezydent Trump podpisał ustawę oddalającą widmo “shutdownu”

-

Prezydent Donald Trump podpisał w środę prowizoryczną ustawę budżetową, która pozwoli na uniknięcie “zamknięcia” federalnej administracji do 11 grudnia. Ustawa była konieczna ze względu na rozpoczynający się w czwartek nowy rok fiskalny.

Uchwalona przez Kongres w ubiegłym tygodniu ustawa zakłada przedłużenie finansowania federalnych agencji, instytucji oraz programów socjalnych na dotychczasowym poziomie. Przyjęcie prowizorycznej ustawy było konieczne ze względu na brak działań kontrolowanego przez Republikanów Senatu w sprawie 12 corocznych ustaw gwarantujących finansowanie agencji.

REKLAMA

W przeszłości polityczny impas co do budżetu wielokrotnie doprowadzał do “zamknięcia” (shutdown) administracji, co w praktyce oznaczało przerwanie pracy wielu rządowych instytucji. Podczas rządów Trumpa takie sytuacje zdarzały się dwukrotnie, a trwający 35 dni shutdown na przełomie 2018-2019, wywołany sporem wokół finansowania muru na granicy z Meksykiem, był najdłuższym takim okresem w historii.

Jak zauważa AP, kształt przyszłego budżetu zależeć będzie od wyniku listopadowych wyborów prezydenckich, a z uwagi na harmonogram konieczne może być przyjęcie kolejnego przedłużenia obecnych wydatków. (PAP)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Obraźliwe słowo

Po linie na randkę

Śmierć przyszła nocą

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks