REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Prezydent Trump: Paryż już nie jest Paryżem

Prezydent Trump: Paryż już nie jest Paryżem

-

fot.Etienne Laurent/EPA
fot.Etienne Laurent/EPA

Paryż nie jest już Paryżem – powiedział w piątek prezydent USA Donald Trump, powołując się na przyjaciela, który zaprzestał już regularnych pobytów w stolicy Francji. Prezydent bronił tak swojej polityki imigracyjnej, pokazując Paryż jako negatywny przykład.

REKLAMA

“Bezpieczeństwo narodowe zaczyna się od bezpieczeństwa granic. Zagraniczni terroryści nie będą mogli uderzyć w Amerykę, jeśli nie będą mogli wjechać do naszego kraju” – powiedział Trump na dorocznej konferencji konserwatystów CPAC.

“Popatrzcie, co się dzieje w Europie!” – nawoływał, po raz kolejny podając przykład Szwecji, gdzie jego zdaniem wzrost imigracji łączy się ze wzrostem przemocy. W tym kontekście wykorzystał także przykład Paryża.

“Mam przyjaciela, to ktoś bardzo bardzo ważny. On uwielbia Miasto Świateł. Latem każdego roku jeździł do Paryża z żoną i rodziną. Nie widziałem go od dawna i mówię mu: Jim, jak tam Paryż?” – opowiadał prezydent, po czym zacytował odpowiedź przyjaciela: “Nie jeżdżę tam już. Paryż nie jest już Paryżem”.

“Dzisiaj nawet nie myśli o tym, by tam jechać” – podkreślił Trump. (PAP)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks