REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Prezydent Trump odwołuje konwencje partyjną na Florydzie

Prezydent Trump odwołuje konwencje partyjną na Florydzie

-

Prezydent Donald Trump poinformował w czwartek, że zaplanowana na koniec sierpnia część konwencji republikanów w Jacksonville na Florydzie nie odbędzie się. Powodem jest pogarszająca się sytuacja epidemiologiczna w tym stanie.

“Powiedziałem mojemu zespołowi, że przyszedł taki moment, iż trzeba odwołać konwencję republikanów w Jacksonville” – powiedział Trump na konferencji prasowej w Białym Domu. “Nadal zamierzam wygłosić przemówienie, ale uczynię to w innej formie; nie robimy dużej, tłocznej konwencji. Nie jest to dobry czas na coś takiego” – dodał.

REKLAMA

2147483647 clicks

Powodem decyzji Trumpa jest pogarszająca się na Florydzie sytuacja epidemiologiczna.

Oficjalną partyjną nominację w wyborach prezydenckich Trump otrzyma w Charlotte w Karolinie Północnej, gdziepod koniec sierpnia zbiorą się delegaci republikanów.

Wcześniej większą część konwencji Partii Republikańskiej przeniesiono z Karoliny Północnej na Florydę po tym, gdy demokratyczny gubernator pierwszego z tych stanów Roy Cooper nie wyraził zgody na przyjęcie pełnego zgromadzenia z powodu obaw związanych z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

Trump ma zapewnioną liczbę delegatów potrzebnych do oficjalnego zatwierdzenia na kandydata Republikanów w listopadowych wyborach prezydenckich. Jego rywalem z ramienia demokratów będzie były wiceprezydent Joe Biden, który również oczekuje na potwierdzenie swojej nominacji przez delegatów. Według sondaży wyborczym faworytem jest demokrata.

Od początku epidemii – jak podaje Uniwersytet Johnsa Hopkinsa w Baltimore – w USA z powodu Covid-19 zmarło już ponad 144 tys. osób. Ponad 4 mln testów dało wynik pozytywny. Pod względem liczby zgonów i wykrytych przypadków Stany Zjednoczone są światowym liderem.

Sytuacja epidemiologiczna w USA pogarsza się od połowy czerwca, najtrudniejsza panuje obecnie na południu kraju – w Arizonie, Kalifornii, Teksasie i na Florydzie. W niektórych stanach przywracane są, po okresie uchylenia, restrykcje dotyczące życia publicznego i rozrywek, w tym – barów oraz restauracji.

Z Waszyngtonu Mateusz Obremski (PAP)

REKLAMA

2131487977 views

REKLAMA

REKLAMA

2131487991 views

REKLAMA

REKLAMA

2133284311 views

REKLAMA

2131488001 views

REKLAMA

2131488004 views

REKLAMA

2131488008 views