REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Prezydent Trump: nie czułem się zbyt dobrze, ale teraz jest dużo lepiej...

Prezydent Trump: nie czułem się zbyt dobrze, ale teraz jest dużo lepiej (WIDEO)

-

Nie czułem się zbyt dobrze, ale teraz jest dużo lepiej – powiedział w opublikowanym w sobotę nagraniu z wojskowego szpitala prezydent Donald Trump. Dodał, że najbliższe dni “będą prawdziwym testem”.

“Przyjechałem tutaj nie czując się zbyt dobrze, teraz czuję się dużo lepiej” – oświadczył Trump na początku czterominutowego nagrania zamieszczonego na Twitterze.

Dziękując zespołowi medycznemu za profesjonalną opiekę, prezydent mówił, że “musi wrócić, bo wciąż musimy uczynić Amerykę wielką”. “Musimy dokończyć tę robotę” – stwierdził.

Trump odnotował, że Covid-19 dotknął “miliony osób na całym świecie”. “Walczę dla nich” – oświadczył, wyrażając przekonanie, że “koronawirus – lub jakkolwiek go nazwiemy – zostanie pokonany”.

“Zaczynam czuć się dobrze” – zapewniał ubiegający się o reelekcję kandydat Republikanów. I zaznaczył, że nadchodzące dni będą “prawdziwym testem”.

Prezydent dziękował za słowa wsparcia płynące od Amerykanów, przedstawicieli obu partii w USA oraz światowych przywódców. “Nie zapomnę tego” – powiedział. Poinformował też, że jego małżonka, u której również wykryto SARS-CoV-2, czuje się dobrze.

Nagranie Trumpa potwierdza wcześniejsze doniesienia mediów, które informowały, że przed przylotem śmigłowcem z Białego Domu do wojskowego szpitala imienia Waltera Reeda pod Waszyngtonem prezydent nie czuł się najlepiej.

Nie jest jasne w jaki sposób i w którym miejscu doszło do zakażenia prezydent, który w ostatnich tygodniach prowadził aktywną kampanię wyborczą.

Media odnotowują, że wiele osób u których wykryto w ostatnich dniach zakażenia brało udział 26 września w uroczystości nominowania kandydatki Trumpa na sędzię Sądu Najwyższego Amy Coney Barrett. Ceremonia odbyła się w Białym Domu. Zgromadzeni nie przestrzegali zalecanego w trakcie epidemii dystansu, niewiele osób miało maseczki.

Z Waszyngtonu Mateusz Obremski (PAP)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks